LC Waikiki de Kendi Pazaryerini Kuruyor
0 (212) 212 10 34

Blog

LC Waikiki de Kendi Pazaryerini Kuruyor

LC Waikiki Kendi Pazaryerini Kuruyor

 

Pandemi döneminde eticaret hacminin hızla büyümesi nedeniyle tüm markaların eticaret ciroları ve ağırlıklı olarak satış yaptıkları pazaryeri platformları olan trendyol, n11, hepsiburada, gittigidiyor gibi sitelere ödenen komisyonlar da artmış oldu.

Bu nedenle, Teknosa, Turkcell ve Vodafone’dan sonra hazır giyim sektörünün dev firmalarından LC Waikiki de kendi pazaryerini kurma kararı aldığını kamuoyuna duyurdu.

Bu pazaryerinde LC Waikiki hem kendi ürünlerini satacak, hem de diğer satıcıların ürünlerine yer verecek. Yıllık 36 milyar TL civarında cirosu bulunan hazır giyim devinin patronu Vahap Küçük “Rekabette avantaj sağlamak için aracıyı devre dışı bıraktık. Kendi pazaryerimizi kuruyoruz.” dedi.

Sırada Hangi Gruplar Var?

 

Pandemi döneminde ciroların önemli bir kısmının eticaretten yapılması nedeniyle, Türkiye’nin önde gelen firmaları sırayla tek tek önemli stratejik kararlar almaya başladılar. Hem cironun büyük kısmının eticaretten yapılması, hem de bu cironun yaklaşık %10’unun pazaryeri sitelerine ödenmesi nedeniyle, pek çok büyük firmanın 2020 yıl sonu gelir tablolarında “Komisyon Gideri” kaleminde yöneticilerin gözüne çarpan büyük rakamlar oluştu.

Hızlı bir hesaplama ile; bu yıl yine aynı bedeli pazaryeri sitelerine ödemek yerine, bu tutarın şu kadarlık kısmı ise kendi yazılımımı yapsam, şu kadarlık reklam versem zaten şu kadar ciro yaparım. Sonraki yıllar ise yazılım maliyetim daha düşük olur, reklam giderim daha düşük olur şeklinde bir hesaplama ile kendi pazaryeri eticaret sitelerini kurma kararı vermekteler.

Pazaryeri eticaret sektöründe rekabetin önümüzdeki süreçlerde pazara yeni oyuncuların girmesiyle daha fazla kızışacağı görülüyor.

Peki sırada hangi firmalar var? Türkiye’de bilinen pek çok büyük firmanın, şu günlerde pazaryeri kurup kurmama konusunda karar almak üzere oldukları fısıltı gazetesi aracılığıyla kulaktan kulağa dolaşmaktadır. Türkiye’deki diğer büyük firmaların da pazaryeri sitesi kurması kararı alması durumunda, bu yazımızın devamında sizlerle paylaşıyor olacağız.

Sizlerde büyüyen pazaryeri eticaret pazarında yerinizi almak için Softomi C2C pazaryeri yazılımını inceleyebilir ve yazılım danışmanlarımızla görüşerek en doğru kararı verebilirsiniz.

Demomuzu Hemen İnceleyin!

    ×

    Softomi'ye Hoş Geldiniz.

    WhatsApp iletişim için yazılım danışmanımızın adına tıklayarak iletişimi başlatabilirsiniz.

    × Sorunuz mu var?