C2C E-Ticaret Yazılımı Yönetici Paneli Özellikleri
0 (212) 212 10 34

C2C Yönetici Paneli Özellikleri

C2C Pazaryeri Yazılımı Yönetici Paneli Özellikleri 

Türkiye’nin en iyi ve en fazla özelliğe sahip C2C yazılımını denemeye hazır mısınız? Softomi gelişmiş C2C pazaryeri yazılımının kullanıcı dostu yönetici paneli özelliklerinden bir kısmı aşağıdaki gibidir. Yazılımımızı incelemek için demo talep formunu doldurabilir ve daha detaylı bilgi için yazılım danışmanlarımızla hemen görüşebilirsiniz.

c2c-yonetim-paneli

C2C Pazaryeri Özet Panel (Dashboard)

Pazaryeri sitenizin özet bilgilerinin bulunduğu paneldir. Toplam mağaza sayısı, toplam ürün sayısı, toplam sipariş adedi, toplam sipariş tutarı, mağazalara ödenmesi gereken toplam tutar, iyzico kesinti tutarı, kargo ücretleri toplamı, mağazalar ödenmiş olan tutar, ödenmesi gereken bakiye bedel, mağaza bazında toplam işlem raporu, tek tıkla mağaza bazlı işlem raporuna geçiş yapılabilir. Son alınan siparişler ve siparişlerin statüleri hakkında bilgiler bulunmaktadır.

pazaryeri-komisyon-takip-raporlama

Mazağa Sipariş Bazlı Detay

Dashboard’da bulunan “satıcı işlem bazlı” butonuna tıklanarak bu rapora ulaşılabilir. Mağazanın tüm siparişleri, sipariş bazında mağaza hakediş bedelleri ve bu bedele ilişkin ödemenin yapılması için iyzico’ya talimat verilip verilmediği bu ekrandan görülebilir.

pazaryeri-kurallarini-belirleme

Pazaryeri Kurallarını Belirleme

Pazaryeri kurallarını projenizin ihtiyacına göre tek bir panelden belirleyebilirsiniz. Mağaza üyelik onay süreci, ürün onay süreci, mağazalar ile müşterilerin iletişim süreçleri ve diğer pazaryeri kurallarını tek bir panelden belirleyebilirsiniz. Pazaryeri sistemlerinde kargo ücretini site sahibi veya mağazalar ödeyebilir. Yine bu panelde kargo ücretinin kimin tarafından ödeneceğini seçebilirsiniz. Bu seçim ile tüm raporlama sistemleri kargo ücreti dahil ve hariç olmak üzere otomatik olarak değişir.

urun-yonetimi

Ürün Yönetimi

Softomi C2C pazaryeri yazılımında ürünlerin onaylanma süreçleri de son derece kolaydır. Onaylanmamış ürünleri filtreleyerek görebilir, seçmiş olduğunuz ürünleri onaylayabilir veya hiç bir ürünü seçmeyip, tek bir tuş ile tüm ürünleri onaylayarak sitenizde yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Onayınıza düşen ürünleri kolayca kontrol edebilir, hatalı bir kategoriye bağlanmışsa kategorisini değiştirebilir ve ürün içerisindeki yazım hataları, geçersiz fotoğraf vb. bilgileri değiştirebilirsiniz.

siparis-yonetimi

Sipariş Yönetimi – GeT Sistemi

Bu panelden sipariş verilen bir ürünün kargoya teslim edilip edilmediği (kargo firmasının sisteminden bu veri panelimize otomatik yansır), kargo firmasının ürünü müşteriye teslim edip etmediği ( bu veri panelimize otomatik yansır), müşteri tarafından GeT (Güvenli e-Ticaret, Sıfır Risk Sistemi) butonuna basılıp basılmadığı ve ürünün müşteriye teslim tarihinden itibaren kaç gün geçtiği sistem tarafından hesaplanır. Teslim tarihinden geriye doğru sayaç +14 gün, +13, +12…. +2, +1, 0 gün şeklinde sayar. Sıfır güne gelmiş olan ürünlerin yanında bulunan tuşa basılarak İyzico’ya ödeme talimatı verilir. İyzico anlaşılan ödeme gününde site sahibi ve mağaza sahibine ödemeyi yapar.

kategori-bazli-komisyon-yonetimi

Komisyon Yönetimi

C2C pazaryeri yazılımımızda komisyon yönetimi olası ihtiyaçları karşılamak üzere hazırlanmıştır. Sitedeki tüm ürünler, tüm kategoriler ve tüm satıcılar için aynı komisyon oranı tanımlanabileceği gibi, her bir mağaza veya kategori için farklı komisyon oranları tanımlanabilmektedir. Komisyon öncelikleri şu şekildedir. Bir ürün satıldığında; eğer mağaza komisyon oranı belirlenmişse, sistem bu oranı baz alarak hesaplama yapar. Eğer mağaza komisyon oranı belirlenmemiş ise sistem kategoriye atanmış olan komisyon oranı baz alınır. Eğer ilgili kategoriye de komisyon oranı belirlenmemişse sistem genel komisyon oranını dikkate alarak hesaplama yapar.

pazaryeri-uyelik-paketleri

Üyelik Paketleri

Mağazalara süre ve ürün adedi bazlı veya süre/ürün adedi sınırlandırması birlikte olmak üzere gold, silver, bronz üyelik paketi gibi ürün yükleme paketleri satabilirsiniz. Mağazalarınız bu paketleri aldıktan sonra yönetim paneline ulaşabilir ve ürün yükleyebilirler. Üyelik paketinin dolmasından 5 gün önce mağazaya ilgili paketin süresinin dolacağı yönünde profesyonel tasarımlı bilgilendirme maili otomatik olarak iletilir. Mağazanın üyeliğinin bitmesi durumunda ürünlerinin silinmesi veya sistemde kalması kararını yönetim panelinden düzenleyebilirsiniz. Üyeliğini gecikmeli olarak uzatan mağazanın ürünleri sistemde kalarak, üyeliğini yenileyen mağazanın satışlarına kaldığı yerden devam etmesini sağlayabilirsiniz.

reklam-kurgusu

Reklam Planlama

C2C Pazaryeri sistemlerinin en önemli gelir kalemlerinden birisi reklam gelirleridir. Pazaryeri sitenizde tıklama başına reklam paketleri oluşturabilir ve satabilirsiniz. Örneğin 50 tıklama paketi 50 TL, 100 tıklama paketi 90 TL vb. Mağazalarınız ilgili paketleri satın alarak ürünleri arasında almış oldukları tıklama adetlerini dağıtabilir. Site sahibi reklamlı ürünlerin kategori aramalarında ve kelime bazlı aralamalarda kaç tane görüleceği ve kaçıncı sıralarda görüleceğini belirler. Örneğin Ayakkabı kategorisinde 5 adet reklamlı ürün bulunsun ve bu ürünler 1,3,7,9 ve 11.sıralarda görülsün. Arama sonuçlarında yine kaç adet reklamlı ürün görüleceğini ve bu ürünlerin hangi sıralarda yer alacağını belirler. Bununla birlikte reklam etiketlerini ve ürünün hangi bölümünde bulunacağı belirlenir.

pazaryeri-reklam-yonetimi

Reklam Satış Takibi

Bu panelden, hangi mağazaların reklam paketi satın almış olduğunu, kaç tıklama satın aldıklarını, bu tıklamaları atadıkları ürünlerden ne kadar satış geliri elde edildiği izlenebilmektedir. Reklam paketi satın alarak satışlarını artıran mağazaları takip ederek onlara özel cazip reklam teklifleri sunabilirsiniz. Reklam paketi satın almasına rağmen satışlarında kaydedeğer bir artış olmayan mağazalara ise ürünlerinin görselleri, açıklama bilgilerinin yeterli olup olmadığı, rakiplerine göre fiyatları gibi konularda danışmanlık yaparak sitenizde kalmalarını ve satışlarını artırmalarını sağlayabilirsiniz.

kategoriye-ozellik-atama

Kategoriye Özellik Atama

Kategori bazlı ürün özellikleri belirlenebilir ve ürün girişi sırasında mağazalar sadece ilgili özellikleri görürler. Örneğin, telefon ürünleri yükleyen bir satıcı telefon kategorisini seçtiğinde, özellik olarak sadece belirlemiş olduğunuz, “ekran büyüklüğü”, “hafıza kartı büyüklüğü” “telefonun rengi” gibi özellikleri görür. Bilgisayar yükleyen bir mağaza ise sadece bu kategoriye atanmış olan, “rem”, “hardisk” “işlemci” vb. özellikleri görür ve bu özellikler arasından seçim yapar.

iade-yonetimi

İade Yönetimi

Pazaryeri sitenizde gerekli olabilecek iade sebeplerini (arızalı, istediğim ürün gelmedi, hasar görmüş vb.) belirleyebilir ve iade süreçlerinin her adımını iade yönetimi panelinden izleyebilirsiniz. Ayrıca her işlem işlem adımı için site yöneticisine, mağaza sahibine ve iade talebinde bulunan müşteriye otomatik mail gönderilir. Mail formatları n11, gittigidiyor ve hepsiburada sitelerinin mail formatlarının benzeri bir şekilde hazırlanmıştır.

magaza-yonetimi

Mağaza Listeleme ve Yönetimi

Tüm mağazalarınızı tek bir panelden görüntüleyebilir ve yönetebilirsiniz. Mağazalarınızı mağaza adı, açık/kapalı olma durumu, yetkili adı/email adresi, onaylanmış/onaylanmamış mağaza gibi filtreler kullanarak listeleyebilir, mağaza bilgilerine erişebilir, bilgilerini değiştirebilir, mağaza talebine onay verebilir veya reddebilir veya mevcut bir mağazayı kapatabilirsiniz.

magaza-rozetleri

Mağazalara Rozet Atama

C2C pazaryeri sistemlerinde mağazalar göstermiş olduğu performanslara göre ödüllendirilebilirler. Ürünü en çabuk şekilde hazırlayan ve kargoya veren mağazalarınıza “Hızlı Kargo” rozeti, satmış olduğu ürünü en az iade edilen mağazaya “En Az İade” rozeti gibi rozetler belirleyerek mağazalarınıza atayabilir ve mağazalarınızı motive edebilirsiniz. Sitenizdeki diğer mağazalar da zaman içerisinde bu rozetleri almak için hizmet kalitelerini artıracaklardır.

magaza-takipci-listesi

Takipçi Listelerinin Yönetimi

Sitenizi ziyaret eden müşteriler, beğendiği mağazaları takip listelerine ekleyebilirler. Mağazalar takipçi listesine eklenmiş olan müşterilere indirim kuponu oluşturarak yönetim panellerinden mail ile iletebilirler. Site yöneticisinin panelinde, mağaza bazında takipçi listesi görülebilmektedir. Yanlışlıkla mağazayı takip listesine alan bir müşterinin itiraz etmesi ve bu listeden çıkmak istemesi gibi bir durumda, site sahibi takipçi listesinde bulunan bazı müşterileri çıkarabilir.

email-yonetimi-site-ayarlari

Site ve Email Ayarları

Pazaryeri sitesinin yöneticisi, sitesinin Google ve diğer arama motorlarında görülecek olan meta title ve açıklama bölümü yazılarını yönetim panelinden kendisi girebilir ve değiştirebilir. Aynı zaman açmak istediği mail adreslerini yine yönetim panelinden kolaylıkla açabilir.

acik-artirma-yonetimi

Açık Artırma Yönetimi

C2C pazaryeri eticaret sitenizde, mağazalarınızın ürünlerini belirlemiş oldukları tarih aralığında, başlangıç açık artırma bedeli, hemen sat bedeli gibi değerler girerek ürünlerini açık artırmaya sunabilirler. Açık artırma süresi içerisinde müşterileriniz ilgili ürüne fiyat vererek almaya çalışırlar. Açık artırma süresi dolduğunda, en yüksek teklifi veren kişi açık artırmayı kazanır. Açık artırma kurallarını site yöneticisi yönetim panelinde düzenleyebilir, devam eden ve sonuçlanan açık artırmaları görebilir.

magaza-yorumlari

Mağazalara Yapılan Yorumlar 

C2C altyapılarının en fazla kullanılan özelliklerinden biri de mağazalara yapılan yorumlardır. C2C yazılımımızda bir müşterinin bir mağazaya yorum yapabilmesi için öncelikle o mağazadan ürün satın almış olması gerekmektedir. Müşteri kullanıcı bilgileri ile sisteme girerek ilgili mağazadan aldığı hizmet hakkında yorum yapabilir ve mağazaya teslimat hızı, ürün kalitesi, iletişim gibi belirleyeceğiniz kriterler için not verebilir. İlgili mağazaya verilen notların ortalaması sistem alınarak 5  puan üzerinden mağaza puanı oluşturulur.

site-tasarim-menusu

Tasarım Sihirbazı

Kullanıcı dostu site tasarım sihirbazı ile sitenizde bulunan slider, banner ve site vitrinini kolayca düzenleyebilir, ilgili slider, banner ve vitrin ürünlerinin hangi cihazlarda gösterilip gösterilmeyeceğini ve hangi müşteri gruplarına gösterilip gösterilmeyeceğini belirleyebilirsiniz. Örneğin yatay slider masaüstü bilgisayarda görülsün, cep telefonlarında görülmesin. Dikey slider cep telefonunda görülsün masaüstü cihazlarda görülmesin. Slider A, sadece mağazalar tarafından görülebilsin, Silider B, sadece müşteriler tarafından görülebilsin.

tatildeki-magazalar

Tatildeki Mağazalar

Mağazalar zaman zaman ürünlerinin düzenlemek veya kendi ekonomik durumları ve tatil ihtiyaçları nedeniyle mağazasındaki ürünlerini satışa kapatmak isteyebilirler. Böyle bir ihtiyacın ortaya çıkması durumunda, site sahibi ile iletişim kurarak mağazasının kapatılmasını talep etmesine gerek yoktur. Mağaza sahipleri kendi yönetim panellerinden ürünlerin hangi tarih aralığında satışa kapalı olacağını girerek, ürünlerini satışa kapatırlar.

teklif-yonetimi

Teklif Yönetimi

Sitenizdeki ürünlerden herhangi biri veya sitenizde olmayan bir ürünü toplu bir şekilde almak isteyen bir kullanıcı ilgili ürün için kendisin teklif iletilmesini isteyebilir. İlgilendiği ürünle ilgili adet ve fiyat bilgilerini girerek teklif oluşturur. İlgili teklif site yöneticisinin onayına düşer. Site yöneticisi teklifi mağazalarla paylaşır. Bu süreçten sonra mağazalar ile teklif sahibi arasında yazışma süreci başlar. Mağaza ve teklif sahibinin anlaşması durumunda ilgili ürün, anlaşılan adet ve fiyat üzerinden sistem tarafından otamatik olarak oluşturulur ve teklifi isteyen tarafından bu ürün satın alınarak teklif süreci sonuçlandırılır.

urun-degerlendirmeleri

Ürün Yorumları

Sitede yer alan ürünlere kullanıcılar yorum yapabilir. Bu yorumlar site sahibinin onayına düşer. Site sahibi, ilgili yorumları inceledikten sonra onaylar veya reddeder. Onaylanan yorumlar sitede yayınlanır.

yeni-kullanici-olusturma

Yeni Kullanıcı Oluşturma

Site sahibi, yönetici şifresini değiştirebilir, yeni bir kullanıcı için kullanıcı adı ve şifre oluşturabilir.

c2cdemotalebi

Hemen Demomuzu Deneyin

  Gelişmiş özelliklere sahip Softomi C2C eticaret yazılımı hakkında daha detaylı bilgi almak için yazılım danışmanlarımızla hemen görüşebilirsiniz. C2C eticaret paketlerini ve teknik özelliklerini C2C e-ticaret sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

  Demomuzu Hemen İnceleyin!

   ×

   Softomi'ye Hoş Geldiniz.

   WhatsApp iletişim için yazılım danışmanımızın adına tıklayarak iletişimi başlatabilirsiniz.

   × Sorunuz mu var?