0 (212) 212 10 34

Blog

N11 Gibi Site Kurmak

N11 Gibi Site Kurmak

Türkiye’nin en populer sitelerinden biri olan N11 gibi bir site kurmak için C2C e ticaret yazılımına ihtiyaç duyulmaktadır. Bu yazılıma pazar yeri  yazılımı da denmektedir. Bu yazılımı aynı zamanda gittgidiyor, hepsiburada, amazon vb. siteler de kullanmaktadır. Sahibinden ve letgo gibi siteler de benzer bir yazılım kullanmaktadır.

C2C kelimesinin İngilizce açılımı “Consumer to Consumer” demektir. Türkçesi ise “Tüketiciden Tüketiciye” olarak çevrilmektedir. Ancak N11, Hepsiburada veya Gittigidiyor gibi sitelerde ürünlerinizi ekleyerek satabilmeniz için tüketici değil, bir firma sahibi olmanız gerekmektedir. Bu nedenle gerçek hayattaki uygulaması ile c2c e ticaret yazılımının açılımı tam olarak örtüşmemekle birlikte söz konusu iş modeline genel anlamda c2c denmektedir.

N11 Tarzı Bir Site Kurmanın Maliyeti Ne Kadardır?

N11 gibi bir site kurmak için yaklaşık olarak 5.000 TL ile 100.000 TL arasında bir maliyeti  gözden çıkarmalısınız. N11 gibi bir site kurmak için verilen fiyat aralığının bu kadar geniş olmasının sebebi, yazılım sektöründe C2C yazılımı yaptığını ifade eden firmaların verdiği farklı fiyatlandırmalar sebebiyledir. Gelişmiş bir pazaryeri yazılımının maliyetinin çok düşük bir fiyat olması beklenemez. Hem yazılım özellikleri, hem de teknik destek hizmetleri son derece kapsamlı olmalıdır. Bu nedenle, C2C yazılımının maliyeti, diğer iş modelleri olan B2C (Perakende satış eticaret modeli) ve B2B (toptan satış e-ticaret modeli) modellerine göre daha yüksektir. Yazılım maliyetinin yanısıra, sitenin kurulması sonrasında reklam, personel, sunucu (eğer kendi sunucunuzda barındırmak isterseniz) ve diğer giderler için bir yatırım bütçenizin bulunması gerekmektedir.

Bir pazaryeri sitesi kurmak için için toplamda 200.000 TL bir bütçe ile işe başlayabilirsiniz. Veya 5.000 TL’lik bir bütçe ile deneme yapabilir, işlerin iyi gitmesi durumunda yazılımınızı geliştirerek bu iş için daha fazla bütçe ayırmaya karar verebilirsiniz. Firmamızın sunduğu pazaryeri e ticaret paketleri, bu konuda yatırım yapmak isteyen girişimciler için özel olarak dizayn edilebilmektedir.

N11 benzeri site kurmak için gelişmiş bir yazılım ile birlikte sürekli bir teknik destek ihtiyacınızın bulunacağını unutmayın.Mümkünse, firmanız içerisinde bir teknik personel bulundurmalısınız. Çünkü pazaryeri  yazılımları, B2C veya B2B e ticaret yazılımlarına göre çok daha fazla teknik özelliğe sahiptir ve verimli bir şekilde kullanımı için daha fazla teknik bilgi gerektirir.

N11 tarzı site kurmak hakkında daha detaylı bilgi için yazılım danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alan: *

Demomuzu Hemen İnceleyin!

Call Now ButtonHemen Arayın