Softomi C2C Pazaryeri E-Ticaret Yazılımı Eğitim Videoları
0 (212) 212 10 34

Softomi C2C Pazaryeri E-Ticaret Yazılımı Eğitim Videoları

Softomi C2C Pazaryeri E-Ticaret Yazılımı Teknik Özellikleri

 

Softomi C2C pazaryeri eticaret yazılımının teknik özellikleri ile ilgili eğitim videolarımızı bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Yazılımımıza yeni özellikler eklendikçe bu özellikler ile ilgili yeni videolar hazırlanarak bu sayfamıza düzenli olarak eklenmektedir. Bildirimleri kaçırmamak için Softomi Youtube kanalımıza abone olabilirsiniz.

Trendyol.com’dan API servisi ile ürün aktarma işlemleri nasıl yapılır?

trendyol.com’da bulunan ürünlerin mağazalara aktarım işlemleri, aktarım işlemleri sırasında KDV seçimi, indirim oranı seçimi ve diğer detaylar hakkında bilgileri bu eğitim videomuzda bulabilirsiniz. Video süresi 13:08 dakikadır.

N11’den API servisi ile ürün aktarma işlemleri nasıl yapılır?

n11.com’da bulunan ürünlerin mağazalara aktarım işlemleri, aktarım işlemleri sırasında KDV seçimi, indirim oranı seçimi ve diğer detaylar hakkında bilgileri bu eğitim videomuzda bulabilirsiniz. Video süresi 15:57 dakikadır 

Excelle Ürün Yükleme İşlemleri Nasıl Yapılır?

Satıcıların hazırlamış olduğu excel dosyalarını veya trendyol.com ve diğer pazaryerlerinden indirilen excel dosyalarını siteye yüklemeleri konusunda detaylı eğitim videosudur. Eğitim süresi 20.13 dakikadır.

Mağazalar XML ile Nasıl Ürün Aktarımı Yaparlar?

Satıcılar XML ile mağazalarına nasıl ürün yüklerler? İdeasoft, Ticimax, Tsoft, Faprika, Hipotenus eticaret sistemleri için hazırlanmış olan XML profilleri nasıl kullanılır? Bu altyapılar dışındaki XML yapıları için XML dönüştürme ve eşleştirme işlemleri nasıl yapılır? Eğitim süresi 31:15 dakikadır.

Trendyol, N11 ve XML Güncelleme İşlemleri

Trendyol  ve N11 API Entegrasyonu ile yüklenmiş olan ürünler ile XML ile yüklenmiş olan ürünlerin her gece sistem tarafından fiyat, stok, seçenek fiyatı ve seçenek stoğu bilgilerinin otomatik güncelleme işlemini anlatan eğitim videosudur. Eğitim süresi 14:35 dakikadır.

Site Sahibi ve Satıcının Kargo Süreçleri

Site sahibinin kargo firmasını tanımlaması ve fiyat listesinin oluşturulması, satıcıların kargo firması seçimi, X TL ve üzeri ücretsiz kargo tanımlaması, barkod oluşturması ve sipariş sonrasındaki diğer süreçler ile ilgili detaylı eğitim videosudur. Eğitim süresi 11:12 dakikadır.

Satıcı Hakediş Bedelinin Farklı Gönderilmesi Gereken Durumlar

Site sahibinin satıcıya ödeyeceği hakediş tutarı üzerinden artı veya eksi değişiklik yapabilmesi ve bu değişikliği raporlar ve “Sipariş Fark İşlemleri” tablolarına yansıtabilmesi işlemleri. Kasada müşteriden tahsil edilen kargo tutarı ile kargo firmasının site sahibine kestiği kargo faturası tutarının farklı olması durumunda,  oluşacak fark tutarı satıcı lehine veya aleyhine satıcının hak edişinden mahsup edilmelidir. Bununla birlikte ücretsiz kargo tanımlaması yapan satıcıların kargo firmasına teslim ettiği ürünler için oluşan kargo bedelleri satıcı hak edişinden düşülmelidir. Bu özellik aynı zamanda satıcıya ödeme yapıldıktan sonra müşteri tarafından iade edilen (14 günlük süreçten sonra iade alınmak zorunda kalınan ürünler) ürünlerin tutarlarının satıcıların sonraki günlerde alacağı hake dişlerinden mahsup edilmesi için kullanılmaktadır. Eğitim süresi 14:23 dakikadır.

Excel Dışa/İçe Aktar ve Kategoriyi Dikkate Al/Alma, Toplu Fiyat Düzenleme

Mağazaların yüklemiş olduğu ürünleri excelle dışarı aktarma ve içeri aktarma, kategoriyi dikkate al/alma özelliği ve toplu fiyat düzenleme özelliği hakkında bilgiler bulunmaktadır. Video Süresi 13 dakikadır.

C2C Affiliate (ortaklık) Programı

Softomi C2C pazaryeri yazılımı affiliate (ortaklık) programı özellikleri hakkında hazırlanan eğitim videosudur. Video Süresi 17:57 dakikadır.

Gelişmiş Reklam Modülü

Softomi C2C pazaryeri yazılımında reklam modülünün özellikleri nelerdir? Site sahibinin reklam modülünde yapması gereken ayarlar nelerdir? Satıcılar nasıl reklam satın alır ve ürünlerine atama yaparlar? ve reklam modülü hakkında diğer bilgilerin bulunduğu eğitim videosudur. Video Süresi 11:48 dakikadır.

Site Sahibi ve Mağazaların İndirim Kuponu Hazırlaması

Softomi c2c pazaryeri yazılımında site sahibi ve mağazaların indirim kuponu hazırlaması, kullanımı ve raporlama ekranlarına yansımaları hakkında bilgiler bulunmaktadır. Video Süresi 14:17 dakikadır.

Eş Anlamlı Seçeneklerin Birleştirilmesi

Satıcılarınız Ürün Rengi, Renk, Renkler gibi aynı anlama gelen seçenekleri excel ve XML dosyaları ile siteye yükleyebilir ve bu durum site içerisinde bir süre sonra filtrelemelerde karışıklığa neden olur. Bu karışıklığı gidermek için eş anlamlı seçenekleri tek bir seçenek altında kolaylıkla birleştirebilirsiniz. Eğitim süresi 3:44 saniyedir.

Komisyon Oranı Yönetimi ve Kategorilere Excelle Komisyon Oranı Girme

Softomi C2C pazaryeri yazılımında, komisyon oranı yönetimi nasıl yapılır? Site geneli, kategori bazlı ve mağazaya göre komisyon oranı nasıl belirlenir? Belirlenen komisyon oranlarında öncelik sıralaması nasıl olur? Excelle toplu bir şekilde kategori bazlı komisyon oranları nasıl düzenlenir ve güncellenir? Video süresi 5:16 dakikadır.

Kategorilerin Taksitli Alışverişe Açılıp Kapatılması/ Excelle Toplu Düzenleme 

Softomi C2C pazaryeri yazılımında, kategoriye bağlı ürünlerin taksitli alışverişe açılıp kapatılması ve taksitli alışveriş yapılabilecek ürünlerin kaç taksitle satılabileceğinin excel ile toplu bir şekilde düzenlenebilmesi işlemleri hakkında bilgiler bulunmaktadır. Video süresi 3:40 dakikadır.

Kategoriye Göre Özellik Sınırlandırması 

Kategorilere göre gerekli olan özelliklerin site sahibi tarafından belirlenmesi ve satıcıların ürün yükleme işlemi sırasında sadece bu özellikleri ürüne tanımlayabilmesini sağlayan özelliktir.  Örnek olarak giyim kategorisinde ürünün pamuklu veya polyester gibi özellikleri seçilebiliyorken, elektronik kategorisinde ihtiyaç duyulan özellikler bu kategoride gösterilmemekte ve satıcıların özellik seçiminin kolaylaştırılması amacıyla geliştirilmiştir.  Video Süresi 08:33 dakikadır.

Profesyonel Evrak Yönetimi

Mağaza gruplarına göre özelleştirilebilen profesyonel evrak yönetimi; Her bir mağaza grubuna farklı evrakları yükleme zorunluluğu getirebilir, istediğiniz mağazanın evrak yükleme zorunluluğunu devre dışı bırakabilirsiniz. Zorunlu tutmanız halinde yüklemesi gereken zorunlu evrakları yüklemeyen mağazaların panelleri açılmamaktadır. Site sahibinin sisteme yüklenen evrakları inceleyip onlaması durumunda mağaza panelleri açılır. Video süresi 03:41 dakikadır.

Sitede Yapılan Kullanıcı İşlemlerinin Loglanması

Sitede bulunan ürünlerin hangi kullanıcı tarafından eklendiği, düzenlendiği ve silindiği bilgilerini sistemimiz tarafından kayıt altında tutulmaktadır. Aynı zamanda kullanıcının IP bilgisi ve işlemi saat kaçta yaptığı bilgisi sistemimiz tarafından kaydedilmektedir. Sitede satıcıların veya site sahibinin silmiş olduğu ürünler, yanlışlıkla silinmesi ihtimaline karşılık kurtarılmak üzere, log kayıt bölümünde tutulmaya devam edilir. “Ürünleri Kurtar” butonu ile silinen ürünler tekrar siteye eklenebilir.  Video süresi 06:32 dakikadır.

Gelişmiş Duyuru Sistemi

Site sahibi c2c pazaryeri eticaret sitesinde bulunan satıcıların tümüne, seçmiş olduğu satıcılara, tüm müşterilere veya seçmiş olduğu müşterilere duyuru sistemini kullanarak, kampanya, kargo ve diğer konular hakkında duyuru yapabilir. Video süresi 03:23 dakikadır.

Ziyaretçi Bazlı En Son Görüntülenen Ürünler

Siteyi ziyaret eden kullanıcının en son ziyaret ettiği ürünleri browser bazlı hatırlayarak, ilgili ziyaretçinin bir sonraki siteyi ziyaret edişinde kendisine bu ürünlerin gösterimini sağlayan özelliktir. Video Süresi 02:15 dakikadır.

Mağaza Başvuru ve Onay Süreçleri

Satıcıların mağaza açma başvuruları nasıl yapılır. Mağaza onay süreçleri ve diğer detaylar hakkında bilgiler bulunmaktadır. Eğitim süresi 6:56 dakikadır.

Satıcıların ürün yükleme ve değerlendirme süreçleri, tek (single) katalog sistemi

Satıcıların mağazalarına ürün yükleme işlemleri, site sahibi tarafından değerlendirme süreçleri ve tek (single) katalog sistemi hakkında detaylar bulunmaktadır. Eğitim süresi 11:04 dakikadır. 

Sipariş oluşturma, ürünün gönderimi, GeT sistemi, Ürün bedelinin ödenmesi 

C2C Pazaryeri iş modelinde siparişin oluşturulması sonradaki işlemler, mağazanın ürün gönderimi, GeT (güvenli e-ticaret) ve ürün bedelinin ödenmesi süreçleri hakkında detaylar bulunmaktadır. Eğitim süresi 15:11 dakikadır. 

Komisyon Yönetimi Nasıl Yapılır?

Mağaza bazlı, kategori bazlı ve site geneli bazlı kategori yönetimi konusunda detaylar bulunmaktadır. Eğitim süresi 03:04 dakikadır. 

Diğer Özellikler

Rozet sistemi, soru cevap, mağaza takip etme, mağazanın takipçilerine mail göndermesi, üyelik paketleri oluşturma, kategoriye özellik atama, kullanıcı oluşturma, sitenin google aramalarında görünecek alanlarını girme, logo ve favicon yükleme konusunda detaylar bulunmaktadır. Eğitim süresi 12:13 dakikadır.

Menüsü Solda Bulunan Temalarımızın Masaüstü Menü ve Üst Menü Düzenleme

Masaüstü menü ve üst menülerin düzenlenmesi konusunda detaylar bulunmaktadır. Eğitim süresi 09:10 dakikadır.

Menüsü Solda Bulunan Temalarımız için Ana Sayfa Tasarım Eğitimi

Ana sayfa vitrin düzenleme, slider, banner, yeni gelen ürünler, fırsat ürünleri, footer bölümü, bilgi sayfası oluşturma ve mobil menü düzenleme konusunda detaylar bulunmaktadır. Eğitim süresi 19:49 dakikadır.

Üst Menülü Temalarımız için Menü Ayarları

Trendyol benzeri temalarımızda, masaüstü ve mobil cihazlar için menünün nasıl hazırlanacağı konusunda detaylı bilgiler bulabilirsiniz. Eğitim süresi 17:11 dakikadır.

Üst Menülü Temalarımız için Ana Sayfa Ayarları

Trendyol benzeri temalarımızda, ana sayfanın nasıl düzenleneceği konusunda detaylı bilgileri eğitim videomuzda bulabilirsiniz.. Eğitim süresi 10:38 dakikadır.

Hibrit IOS ve Android Uygulama Ayarları

Hibrit IOS ve Android uygulamalarda menü düzenlemesi, ana sayfa düzenlemesi, slider düzenlemesi hakkında bilgiler bulunmaktadır. Eğitim süresi 3:22 dakikadır.

Demomuzu Hemen İnceleyin!

    ×

    Softomi'ye Hoş Geldiniz.

    WhatsApp iletişim için yazılım danışmanımızın adına tıklayarak iletişimi başlatabilirsiniz.

    × Sorunuz mu var?