0 (212) 212 10 34

İptal-İade Şartları

İPTAL  VE  İADE ŞARTLARI

MÜŞTERİ alım işlemi öncesinde SOFTOMİ’den hazırlamış olduğu demo eticaret sitesinin şifrelerini talep ederek alacağı eticaret sitesinin altyapısını inceleyebilir. MÜŞTERİ ödeme yaparak alım işlemini gerçekleştirir. Ödeme banka havale/EFT’si, kredi kartı veya elden ödeme suretiyle yapılabilir. SOFTOMİ ödeme akabinde, MÜŞTERİ’nin talebi doğrultusunda ilgili e-ticaret paketi ile birlikte MÜŞTERİ’nin seçmiş olduğu temayı kurarak MÜŞTERİ’ye sitesinin kullanıcı şifrelerini iletir. MÜŞTERİ kendisine ilgili şifrelerin iletilmesi sonrasında 48 saat içerisinde sitesini inceleyebilir ve herhangi bir gerekçe göstermeden ödemiş olduğu paranın tamamını iade isteyerek alacağı hizmetten vazgeçebilir. Söz konusu para iadesinin yapılabilmesi için MÜŞTERİ’nin bu süre içerisinde SOFTOMİ’den herhangi bir teknik destek hizmeti almamış olmalıdır.

SOFTOMİ, diğer firmalarla yapacağı anlaşmaları elindeki mevcut işlerini de dikkate alarak yapar, bu işlerin teslim süresini elindeki işleri dikkate alarak daha uzun verebilir, bu yüzden işi alamayabilir ve bu nedenle ticari zarara uğrayabilir. Bu nedenle, MÜŞTERİ’nin ürünü almasından sonra 48 geçmesi durumunda aldığı ürünü almaktan vazgeçmesi ve para iadesi istemesi mümkün değildir.

Ancak SOFTOMİ, sözleşmeden kaynaklı yükümlülüklerini tamamen veya kısmen yerine getirmezse para iadesi, sözleşme tutarının tamamını veya bir kısmını kapsamak üzere gündeme gelebilir. Böyle bir durumun ortaya çıkması durumunda, durum özelinde MÜŞTERİ  ile SOFTOMİ arasında görüşmeler yapılır ve karşılıklı bir mutabakata varılmaya çalışılır. SOFTOMİ, hazırlamış olduğu yazılımı kiraladığı için bir projenin hazırlanmasındaki en büyük maliyeti, projenin hazırlanma süresi olan 30 iş günlük süre içerisinde karşılar. Bu süre içerisinde kargo entegrasyonları, tahsilat kurumu entegrasyonları, IOS ve Android uygulamaların hazırlanması, projeye özel geliştirmeler ve tasarım çalışmaları yapılır. Bu nedenle, herhangi bir projenin para iadesinin gündeme gelmesi durumunda gün bazlı bir para iadesi söz konusu olamayacaktır. Böyle bir durumun yaşanması durumunda projenin % (yüzde) kaçının tamamlandığı hesaplanacaktır. Eğer MÜŞTERİ yapılan proje çalışmalarından bağımsız olarak herhangi bir nedenle (maddi yetersizlikler, iş yoğunluğu, başka bir işe konsantre olması, pazaryeri iş modelinden vazgeçmesi vs. gibi nedenlerle) projesini sonlandırma kararı aldıysa, tamamlanma oranı üzerinden hesaplama yapılarak para iadesi gerçekleştirilir. Eğer MÜŞTERİ projesine devam etmek istiyor ise her iki taraf ticari hayatın olağan akışı doğrultusunda, iki tarafı da ticari olarak maddi bir zarara uğratmamak adına iyi niyet çerçevesinde makul bir yol bulmak üzere bir araya gelir ve süreci karara bağlar.

Demomuzu Hemen İnceleyin!

Call Now ButtonHemen Arayın