İyzico 165 Milyon Dolara PayU'ya Satıldı
0 (212) 212 10 34

Blog

İyzico 165 Milyon Dolara PayU’ya Satıldı

Türkiye’deki ekonomik büyüme oldukça düşük bir büyüme hızı ile devam ediyor iken, diğer taraftan eticaret sitelerinin ve tamamlayıcı firmalarının yüksek fiyatlarla yabancılara satışı devam etmektedir.

2103 yılında minik denilecek bir bütçe ile Tahsin ISIN ve Barbaros ÖZBUĞUTU tarafından kurulan ve aradan geçen 6 yıllık süre sonunda ve tabii ki çok yoğun bir emek sonrasında Türkiye’nin en büyük tahsilat kurumlarından biri olan İyzico, uzun görüşmelerin ardından Naspers Grup bünyesinde faaliyet gösteren PayU firmasına tam olarak 165 milyon dolara satıldı. 165 milyon dolar yaklaşık olarak 1 milyar TL yapmaktadır.

Son yıllarda eticaret siteleri ve bu sitelerin tamamlayıcı hizmetleri konusunda faaliyet gösteren firmaların yüksek fiyatlarla yapancı firmalara satışı Türkiye’nin yabancı yatırımcılar ve fon kuruluşları tarafından halen çok popüler bir lokasyon olduğunu göstermektedir.

E-ticaret yapmak için hiç bir zaman geç kalınmış sayılmaz. Türkiye’nin eticaret alanında gelişmekte olan ülkelere göre bile daha çok düşük bir satış hacmine sahip olduğunu istatistiki veriler açıkça ortaya koymaktadır.

Demomuzu Hemen İnceleyin!

    ×

    Softomi'ye Hoş Geldiniz.

    WhatsApp iletişim için yazılım danışmanımızın adına tıklayarak iletişimi başlatabilirsiniz.

    × Sorunuz mu var?