C2C Pazaryeri E-Ticaret Sitesi Üyelik Modülü
0 (212) 212 10 34

Blog

C2C Pazaryeri E-Ticaret Sitesi Üyelik Modülü

C2C Pazaryeri E-Ticaret Sitesi Üyelik Modülü

C2c Pazaryeri e ticaret sitelerinin en önemli gelir kalemlerinden birisi mağaza açmak isteyen bireysel ve kurumsal müşterilerin mağaza açılışı sırasında ödeme yaparak satın aldıkları üyelik paketleridir. Üyelik paketleri, hem Türkiye’de önde gelen n11.com, gittigidiyor.com, hepsiburada.com gibi pazaryeri eticaret siteleri tarafından kullanılmakta olup, hem de Dünya çapında faaliyetlerini sürdüren amazon.com, alibaba.com gibi yüksek hacimli C2C pazaryeri eticaret sitesi platformlarında kullanılmaktadır.

Softomi Gelişmiş C2C pazaryeri e ticaret sitesi yazılımlarında, önde gelen pazaryeri sitelerinin sunduğu üyelik modellerine benzer üyelik paketleri bulunmaktadır. Bu paketleri projenizin büyüme ve gelir stratejilerine uygun olarak hazırlayarak mağazalarınıza sunabilirsiniz.

Üyelik Modülünün Özellikleri Nelerdir?

Üyelik modülü ile mağazalarınıza birden fazla mağaza paketi sunabilirsiniz. Mağazalarınız kendilerine en uygun üyelik paketini tercih ederek mağazalarını açabilirler. Üyelik paketleri, süre bazlı ve yüklenen ürün bazlı veya her ikisinin bir arada olduğu şekilde sunulabilmektedir.

Nasıl Kullanılır?

Üyelik paketleri aşağıdaki yapılarda kullanılabilir. Süre ve ürün adetleri örnek olarak verilmiştir. Projenizin hedeflerine göre dilediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.

1- 1 aylık üyelik paketi 100 TL

2- 3 aylık üyelik paketi 250 TL

3- 6 aylık üyelik paketi 425 TL

Yukarıdaki gibi süreye bağlı ve süre arttıkça azalan bir fiyat baremi, mağaza açmak isteyen üyeleriniz için uzun süreli üyelik paketi almaları için cazip bir fırsat olarak algılanacaktır.

Süreye bağlı üyelik özelliğinin yanında, ürün yükleme adedine bağlı üyelik paketleri de sunabilirsiniz;

1- 100 adetlik ürün yükleme paketi 100 TL

2- 250 adetlik ürün yükleme paketi 200 TL

3- 500 adetlik ürün yükleme paketi 350 TL

Bu şekilde hazırlayacağınız ürün adedi bazlı ve yine ürün adedi artıkça ürün başına düşen maliyetin azaldığı bir paket kurgusu, mağazalarınız için yüksek adetli paket alma yönünde bir teşvik unsuru olarak değerlendirilecektir.

En Etkin Kurgu Nasıl Planlanır?

C2C Pazaryeri e ticaret sitelerinde daha çok paket satabilmek için geliştirilmiş olan kesin bir formül maalesef bulunmamaktadır. Bu nedenle, her bir pazaryeri sitesi, kendi hacmi, ziyaretçisi, müşteri ihtiyaçları, mağazaların ödeme gücü, kısa ve uzun vadeli hedefleri vb. kriterleri göz önünde bulundurarak üyelik modülümüz ile kendilerine en uygun paketleri oluşturmalıdır.

Bu kapsamda en etkin kurgu aşağıdaki gibi olabilir; (Süre ve ürün sayısı örnek olarak verilmiştir.)

1- 100 ürün ve 1 aylık üyelik paketi  – 100 TL

2- 250 ürün ve 1 aylık üyelik paketi -200 TL

3- 500 ürün ve 1 aylık üyelik paketi 400 TL,

4- 100 ürün ve 3 aylık üyelik paketi 250 TL

5- 100 ürün ve 6 aylık üyelik paketi 400 TL,

6- 250 ürün ve 3 aylık üyelik paketi 500 TL,

7- 250 ürün ve 6 aylık üyelik paketi 800 TL,

8- 500 ürün ve 3 aylık üyelik paketi 1.000 TL,

9- 500 ürün ve 6 aylık üyelik paketi 1.750 TL

ve benzeri şekilde üyelik paketlerini çoğaltmak ve mağaza sayınızı optimum düzeyde tutmak mümkündür.

Üyelik modülü ve C2C Paketleri hakkında daha fazla bilgi almak için Softomi Gelişmiş C2C Pazaryeri e ticaret paketleri sayfamızı inceleyebilir ve yazılım danışmanlarımızla hemen görüşebilirsiniz.

Demomuzu Hemen İnceleyin!

    ×

    Softomi'ye Hoş Geldiniz.

    WhatsApp iletişim için yazılım danışmanımızın adına tıklayarak iletişimi başlatabilirsiniz.

    × Sorunuz mu var?