C2C Pazaryeri Yazılımı Affiliate (ortaklık) Programı Nedir?
0 (212) 212 10 34

Blog

C2C Pazaryeri Yazılımı Affiliate (ortaklık) Programı Nedir?

C2C Pazaryeri Yazılımı Affiliate (ortaklık) Programı Nedir?

 

C2C Affiliate (ortaklık) programını, kelime anlamı ile açıklamak gerekirse, sitenizdeki satışlara sizin onayınız ile birilerinin ortak olması demektir. Sitenizdeki satışlara birilerinin ortak olması kulağa çok hoş gelmese de, bu sistem sitenize düşük reklam bütçeleriyle çok daha fazla ziyaretçi çekmenizi sağlayacak bir yöntem olarak değerlendirdiğinde, çok önemli bir özellik olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

C2C Pazaryeri platformlarında “ortaklara” neden ihtiyaç duyulur?

 

Bir pazaryeri eticaret platformunun gerekli olan satıcı ve bu satıcıların ürün yüklemeleri ile sitenin dolması sonrasında birincil ihtiyacı, siteye ziyaretçilerin gelmesi ve alışveriş yapmasıdır. Siteye ziyaretçiler aşağıdaki yöntemlerle gelebilir;

1- Google Adwords reklamları,

2- Google Merchant reklamları,

3- Facebook reklamları,

4- İnstagram reklamları,

5- Diğer arama motoru ve sosyal medya kanalları üzerinden yapılan reklamlar,

6- Organik aramalar sonucunda sitenize gelen ziyaretçiler,

Yukarıda belirtilen maddelerden, 6 numaralı madde haricindeki maddelerden sitenize gelen ziyaretçiler, sizin ödediğiniz reklam ücretleri karşılığında sitenize gelirler ve her bir ziyaretçinin siteye bir geliş maliyeti bulunmaktadır.

Sitenize ziyaretçi çekmenizin diğer bir yöntemi ise instagram ve youtube’da veya diğer sosyal medya platformlarında yüksek takipçi adetlerine sahip, fenomen, influencer, youtuber adı verilen kişilerin sizin sitenize ziyaretçi gönderecek paylaşımlarda bulunmasıdır.

Videolu Detaylı Anlatım

 

Softomi C2C Affiliate ortaklık programının detaylı özelliklerini videomuzdan izleyebilirsiniz.

Affiliate (ortaklık) Programı nasıl çalışır?

 

Softomi C2C pazaryeri  affiliate programının işleyişi aşağıdaki gibidir;

1- Site sahibi, sosyal medya platformlarında yüksek takipçi sayısına ulaşmış olan fenomen ve influencerlar ile irtibat kurarak projesinden bahseder ve takipçilerini, siteye yönlendirmeleri ve bu takipçilerin siteden alışveriş yapması durumunda, alışveriş bedelinin %X oranının kendi hesaplarına ödeneceğini taahhüt eder ve söz konusu fenomenlerle anlaşır.

2- Anlaşma sağlanan fenomenler, siteye üye olurlar ve takipçileri ile paylaşmak üzere site üzerinden kendilerine özel bir link oluştururlar. Bu linki ürün bazlı veya site geneli bazlı oluşturabilirler.

3- Fenomenler, oluşturmuş oldukları linki sayfalarında yayınlarlar ve sitenin reklamını yaparlar.

4- Bu linke tıklayarak siteye gelen ziyaretçilerin alışveriş yapması durumunda, site sahibinin belirlemiş olduğu oran üzerinden fenomenin alacağı komisyon hesaplanır ve hem site sahibinin panelinde, hem de fenomenin sitedeki hesabında bu tutar görüntülenir.

5- Site sahibi, söz konusu ürünün iade süresi (teslimattan itibaren 14 gün) dolduktan sonra, ortağın hakedişini kendisine banka üzerinden öder.

Affiliate Ortaklık Programının Avantajı Nedir?

 

Site sahibi, siteden alışveriş yapacağı kesin olmayan kitlelere reklamını göstererek harcama yapmak yerine, fenomenlerin yönlendirdiği ve satış olması durumunda, ödeme yapacağı bir reklam modelini kullanmış olur. Gelen ziyaretçilerin siteden ürün almaması durumunda fenomene ödeme yapılmayacağı için söz konusu iş modeli, tam olarak ortaklık (affiliate) olarak değerlendirilmektedir.

Softomi C2C e ticaret pazaryeri yazılımı hakkında daha detaylı bilgi almak için yazılım danışmanlarımız ile hemen görüşebilirsiniz.

Demomuzu Hemen İnceleyin!

    ×

    Softomi'ye Hoş Geldiniz.

    WhatsApp iletişim için yazılım danışmanımızın adına tıklayarak iletişimi başlatabilirsiniz.

    × Sorunuz mu var?