0 (212) 212 10 34

Blog

Popüler Bir E-ticaret Sitesi Sahibi Olmak

Popüler Bir E-ticaret Sitesi Sahibi Olmak

Günümüzde online satış sitelerinin sayısı gün geçtikçe daha da artmaktadır. Bu nedenle bu sektörde büyük bir rekabet söz konusudur. Bu rekabet ortamında bir sanal mağaza kurmak ve bunu sıkça ziyaret edilen, popüler bir online satış sitesi haline getirmek oldukça emek isteyen bir durumdur. Peki, popüler bir sitesi için neler yapılmalı?

Kurumsal Kimliğiniz ve Marka İmajınız Olmalı

Popüler bir eticaret sitesi için yapmanız gereken ilk şey, uzun süre değiştirmeyeceğiniz bir kurumsal kimlik çalışmasıdır. Çünkü sürekli olarak değişen logo ve renkler insanların aklında kalmanızı engeller ve sizi daha önceden bilseler dahi yabancılık çekebilirler.

Bunun yanında siteniz için seçtiğiniz logonuz şık olmalıdır. Ancak logo tasarımında abartıdan kaçınmalısınız. Logonuz sadece size özel olmalıdır.

Kolay Kullanıma sahip Olmalı

Sitenizin tasarımında dikkat etmeniz gereken en önemli konu kullanıcı dostu olmasıdır. Bunun için kullanıcının gözünden düşünmeli ve her şeyi onlar adına kolaylaştırmalısınız. Özellikle kategorilerde filitreleme özelliği kullanmalı ve kategori hiyerarşisini doğru yapmalısınız.

Sosyal Medyayı Kullanmalısınız

Eğer popüler bir online satış mağazası sahibi olmak istiyorsanız yapmanız gerekenlerden birisi de sosyal medyayı etkin bir şekilde kullanmaktır. Sosyal medya firmalar için oldukça önemlidir. Bu nedenle çok büyük firmalar dahi sosyal medyayı ihmal etmezler.

Sosyal medya hesaplarınızdaki tavrınız ve paylaşımlarınızda oldukça dikkatli davranmalısınız. Özellikle hedef kitlenize yönelik çalışmalar yapmalı ve onların sempatisini kazanmalısınız. Sosyal medya hesaplarınıza gelen öneri, şikâyet ve sorulara açıklayıcı bir şekilde yanıt vermelisiniz. Bu onlara güven vermenizi sağlar. Sosyal medya üzerinden ne kadar popüler olursanız, siteniz de o kadar popüler hale gelecektir.

Kampanyalar Oluşturun

Popüler bir online satış mağazası sahibi olmak için yapılması gerekenler arasında kampanyalar düzenlemenizdir. İndirimle ve kampanyalar kullanıcıların her zaman ilgisini çeker. Özellikle ücretsiz kargo seçeneği sunarsanız diğer online satış platformlarına göre daha çok satış yaparsınız. Yani yaptığınız kampanya ve indirimler ile farkınızı ortaya koymalısınız.

Sonuç olarak popüler bir e-ticaret sitesi sahibi olmak için öncelikle stratejinizi belirlemeli ve yukarıda sayılanları atlamadan özenle uygulamanız gerekmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alan: *

Demomuzu Hemen İnceleyin!

    [recaptcha]

    Call Now ButtonHemen Arayın