0 (212) 212 10 34

Blog

Online Mağaza Satışlarınızı Arttırmak İçin E-posta Pazarlamasından Nasıl Yararlanabilirsiniz?

Online Mağaza Satışlarınızı Arttırmak İçin E-posta Pazarlamasından Nasıl Yararlanabilirsiniz?

Online satış yapan firma ya da kişilerin, satışlarını arttırabilmeleri için yapmaları gereken birçok şey bulunmaktadır. Bunlar arasında güvenilir ödeme yöntemleri kullanmak ve sosyal medyada etkin olmak gibi önemli noktalar bulunmaktadır. Bunlar gibi popüler yöntemleri kullanarak sanal mağazasının satışları arttırılabilir. Ancak son yılların en popüler pazarlama yöntemi ise mailing yani e-posta pazarlamadır. Bu yöntem, online satış siteleri için tahmin edilenden çok daha fazla önem taşımaktadır.

E-posta ile pazarlama, yapılan araştırmalara göre sosyal medyadan kat ve kat daha etkili bir yöntemdir. Yine araştırmalar sonucunda, birçok kişi mail hesabını aktif olarak kontrol ediyor ve firmaların gönderdiği e-bültenlere göz atıyor. Peki, e-ticaret siteniz için e-posta pazarlamasından nasıl yararlanabilirsiniz?

Programınızı Yapın

Online satışlarınızı e-posta pazarlaması ile arttırmak için öncelikle iyi bir program yapmalısınız. Bu, özellikle attığınız ilk mail sonrasındaki adımları doğru şekilde atmanız için oldukça önemlidir. Ancak yapacağınız programda, firmanızın farklı sorumlulukları olan personelleri yerine, bu iş için görevlendirilmiş olanlar ile çalışın. Bu iş için 2-3 kişiyi özel olarak görevlendirebilirsiniz.

E-posta Tasarımına Dikkat Edin

Müşterileriniz için oluşturduğunuz e-postaların tasarımını önemseyin. Sadece fotoğraf ya da yazıdan oluşan e-postalar yerine, içerisinde hem görsel hem de yazı barındıran tasarımlar oluşturun. E-posta başlığınız ise 50 karakteri aşmamasına dikkat edin. Çünkü kullanıcıların büyük bir kısmı, e-postaları başlıklarına göre açıyorlar.

Bunların yanında, e-postaların çoğu mobil cihazlardan okunmaktadır. Bu göz önünde bulundurulursa tasarımları mobil uyumlu olarak yapmanın önemi anlaşılacaktır.

Spam Kutusuna Düşmemek İçin Önlem Alın

E-posta pazarlaması için en tehlikeli durumlardan birisi e-postaların spam olarak kabul edilmesidir. Özellikle kullanıcılara çok sık mail atmak, güvensizlik hissi oluşturur ve spam kutusuna düşebilirsiniz. Bu nedenle çok sık mail göndermek yerine, belli bir program dâhilinde ve belli aralıklarla mail atmalısınız. Eğer yanlış bir strateji izler ve çok sık e-posta gönderirseniz, e-posta pazarlamasında başarısız olabilirsiniz.

Bunun yanında kullanıcıların özel günleri için e-posta atmayı da unutmayın. E-postalarda kullanıcıların adını kullanmanız bile e-postanızı dikkate almalarını sağlayabilir, web sitenizdeki satışlarınızı arttırabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alan: *

Demomuzu Hemen İnceleyin!

    Call Now ButtonHemen Arayın