0 (212) 212 10 34

Blog

N11 Tarzı Site Kurmak

N-11 Tarzı Site Kurmak

E-ticaret, gün geçtikçe ülkemizde daha da yaygınlaşan bir sistemdir. N11 ise online alışveriş için en çok tercih edilen alışveriş sitelerinden birisidir. Özellikle doğru bir yol izlendiğinde n11 tarzı site kurmak en karlı yatırımlardan biri olacaktır. Siz de bu popüler e-ticaret sitesi gibi bir site kurmak için belli başlı noktalara önem vermeli ve sitenizi bunlara göre kurmalısınız. Peki, dikkat etmeniz gereken noktalar hangileridir?

Müşteri ve Satıcının Haklarını Koruyun

N11 tarzı site kurmak ve n11 gibi başarılı olmak istiyorsanız, müşteri ve satıcının haklarını korumak konusundan nasıl önlemler almanız gerektiğini bilmelisiniz. Çünkü n11’in mantığı tamamen bu yöndedir. Özellikle para aktarımı sırasında hem alıcı hem de satıcının haklarını korur. Bunun için siparişi veren kullanıcının kartından gerekli tutar çekilir ve n11 havuzunda bekletilir. Satıcı, ürünü teslim etmesi gereken süre içerisinde kargolamalıdır.  Eğer müşteri ürünü teslim aldıysa ve ürün ile ilgili sıkıntılı bir durum yoksa satışı onaylar ve kendi komisyonunu keserek tutarı satıcı hesabına aktarır. Eğer alıcı bir sorun yaşarsa, satıcının sorunu çözmesi için beklenir. Sorun giderilirse satıcının hesabındaki para aynen kalır. Ancak müşteri problem çıkaran tarafsa n11 satıcının hakkını korur. Örneğin, kişiye özel ürünlerin iadesi yapılamamaktadır. Bu gibi durumlarda satıcının hakkı korunur.

Doğru Tanıtım Çalışmaları Yapın

N11 tarzı site kurmak ve başarılı olabilmek için e-ticaret sitenizin tanıtımını doğru şekilde yapmalısınız. Yani alıcıları sitenize çekmeyi başarmalısınız. Bunun için n11 özel günlerde indirim kuponları dağıtmaktadır. Satıcılar ile anlaşarak bu şekilde müşteri çekebilirsiniz. Yine n11 kendisine bir marka imajı yaratmış durumdadır. Özellikle isminin akılda kalıcı olması, tercih edilmesini etkileyen önemli etkenler arasındadır.

Müşteri Memnuniyetini Önemseyin

E-ticaret sitenizin n11 gibi bir müşteri potansiyeline sahip olmasını istiyorsanız müşteri memnuniyetini önemsemelisiniz. Bunun için ayın ya da yılın belirli günlerinde kampanyalar yapmalısınız. Özellikle sizi tercih eden müşterilerinize ekstra indirimler sunmalısınız. Bunun yanında herkesle aynı yolda ilerlemek size bir şey kazandırmaz. Bu nedenle farklı çalışmalara yönelmek sizi başarıya götürecektir.

Benzer içeriğe sahip bir yazı için N11 Gibi Site Kurmak sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alan: *

Demomuzu Hemen İnceleyin!

Call Now ButtonHemen Arayın