0 (212) 212 10 34

Hazır E-Ticaret Sitesi

Hazır E-Ticaret Sitesi Nedir?

Hazır e-ticaret sitesi veya ürünleri hazır e-ticaret sitesi de diyebileceğimiz sistem nedir ve nasıl çalışır? Pek çok online satış mağazası kurmak isteyen girişimci son günlerde bu soru ile ilgili araştırma yapmaktadır. Türkiye’de yüksek stok adetlerine sahip pek çok büyük tedarikçi bulunmaktadır. Bu tedarikçilerin bir kısmı uzun süre kendi eticaret sitelerinde ürünlerini satarak işlerini büyütmüştür. Sonrasında kendi stoklarını diğer eticaret sitesi sahiplerine açarak, hem kendileri için ilave gelir kaynağı hem de diğer site sahipleri için stok maliyetine girmeden online satış yapma imkanı sağlamışlardır. Eğer siz de bu sektörde bulunmaya karar verdiyseniz ve stok maliyetine katlanmak istemiyorsunuz, dropshipping ile eticarete başlayabilir ve hızlı bir şekilde sitenizden ürünlerinizi satabilirsiniz. Bu şekilde sektöre giriş yaptıktan sonra diğer taraftan sitenize kendinize ait ürünleri de ekleyerek, hem dropshipping ürünlerini hem de kendinize ait stoğunuzu satarak gelirinizi artırabilirsiniz.

Stoksuz E-Ticaret (Dropshipping) Sistemi Nasıl Çalışır?

Örneğin, gümüş satmak istiyorsunuz ancak elinizde gümüş yok. Firmamız, sizin için hazırlayacağı e-ticaret sitenize, gümüş satışı yapan başka bir e-ticaret sitesinden (ANA FİRMA diyelim) ürünleri aktarmaktadır. Bu işlemi her iki site arasında hazırlayacağı XML entegrasyonu yazılımı ile yapmaktadır.  Bu yazılım ile sitenizde yer alan ürünlerin stok ve fiyatları günde birkaç kere ana firmanın sitesinden çekilerek güncelleme işlemi yapılır. Eğer ana tedarikçi kendi sitenize yeni bir ürün eklerse, bu ürün otomatik olarak sizin sitenize de eklenir. Sizin sitenizdeki ürünlerin kontrolü için herhangi birşey yapmanıza gerek kalmaz. Eğer herhangi bir ürünün stoğu biterse bu sizin sitenize de yansır ve böylelikle olmayan ürünü satmak gibi bir risk almazsınız. Hazır e ticaret sitesi kurmak için firmamızın hali hazırda çalışmakta olduğu büyük gümüş firmalarından birisi veya birkaç ile görüşüp anlaşmanız yeterli olacaktır.  Biz sizin siteniz ile ana firma arasında gerekli entegrasyon işlemlerini yaparız ve size sitenizi hazır olarak teslim ederiz.

Ürün Satışı Yapılması Sonrasında Süreç Nasıl Devam Eder?

Hazır eticaret sitenizden dropshipping yöntemi ile temin etmiş olduğunuz ürünlerden birini sattığınızda, bu satışla ilgili olarak ana firmaya e-mail göndererek, satılan ürünü ve teslimat adresini bildirirsiniz.  Yine bu ürünün alım bedeli üzerinden tedarikçi firmaya ödeme yaparsınız.  (Bazı tedarikçiler) ön ödeme almaktadır.) Hazırlamış olduğunuz faturanın bir örneğini e-mail olarak ana firmaya iletirsiniz. Ana firma ürünü sizin adınıza hazırlar ve ilgili müşteriye kargo ile gönderir. Sizin kendilerine göndermiş olduğunuz faturanın çıktısını alarak ürünle birlikte müşteriye gönderir. Gönderimlerde kesinlikle kendi firmalarının ismi bulunmamalıdır. Müşteri paketi aldığında paketi sizin hazırladığınızı düşünür.

Kar Marjım Ne Kadar Olacak?

Ana firmalar size ürünleri sitelerinde sattıkları fiyatın altında, genellikle %25-35 aralığında kar bırakacak şekilde verirler. Siz dilerseniz bu kar oranını arttırabilirsiniz.

Aşağıda XML entegrasyonu yaptığımız bazı firmaları bulabilirsiniz.

Hazır e ticaret sitesi paketleri ve fiyatları hakkında daha detaylı bilgi için paketlerimiz sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Not: Aşağıdaki firmalar ile yapılan anlaşmalarda Softomi taraf değildir. Firmamız bu bölümde sadece sektörde bilinen dropshipping tedarikçilerinin bir kısmını bilgilendirme amacıyla paylaşmıştır.

Demomuzu Hemen İnceleyin!

    Call Now ButtonHemen Arayın