0 (212) 212 10 34

Blog

E-Ticaretin Önemi

E-Ticaretin Önemi

eticaretinonemi

Her geçen gün e-ticaret sitelerinin sayısı artmaktadır. Bu durum birçok kişinin aklına “Neden E-ticaret” sorusunu getirmektedir. Artık mahalle bakkallarının dahi işlerini internet üzerinden yapmaya başladığı göz önünde bulundurulursa, e-ticaretin merak konusu olması oldukça doğal bir durumdur. Peki, e-ticaret neden önemli? Neden bir e-ticaret siteniz olmalı? İşte bu soruların cevapları…

Sürekli Açık Bir Mağaza

Bir online satış siteniz olduğunuzda, aynı zamanda 7/24 açık bir mağazaya da sahip olursunuz. Bu sayede ürünlerinizi pazarlayabilmeniz için bir süre kısıtlamanız olmaz. Müşterilerinize hemen her an yanıt verip ihtiyaçlarını karşılayabileceğiniz bu sistem sayesinde satışlarınız artar. Bu yönüyle somut bir mağaza ile kıyaslandığında çok büyük avantajı olan sitenizin tasarımı da çok önemlidir. Somut bir mağazaya nasıl ki müşterileriniz geldiğinde rafların düzenine ve ürünlere bakıyorsa ve aradığı ürünü kolayca bulmak istiyorsa, sanal mağazada da tasarım bir o kadar önemlidir. Siteniz  tasarımı için Softomi’a başvurarak danışmanlık hizmeti alabilir, sektördeki deneyimlerinden faydalanabilirsiniz.

E-Ticaret Sitesi Fiyatları

daha-dusuk-maliyet-softomi

Bir online satış mağazasının fiyatı ile herhangi bir yerde açılacak somut bir mağazanın fiyatları karşılaştırıldığında, online satış mağazasının kurulum maliyetlerinin çok daha düşük olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.  Çünkü gerçek bir dükkan açmak istediğinizde 2 aylık kiranın depozito olarak ödenmesi, 1 aylık kiranın peşin ödenmesi, dükkanın düzenleme maliyetleri, raf sistemi, ışıklandırma, havalandırma ve personel giderlerini üstüste koyduğumuzda ciddi bir maliyet söz konusu olmaktadır. Ancak bir eticaret sitesi çok daha az maliyetle internette bir dükkânınız olmasına olanak tanır. Tüm bunların yanında insan gücünden de tasarruf etmenizi sağlar. Ayrıca online satış mağazası için gerekli olan alan adı, tercih edilen e ticaret paketi ve reklam gibi maliyetler haricinde fazla bir masrafınız olmayacaktır.

Geniş Kitlelere Ulaşma İmkânı

Günümüzde internete bağlanan kişi sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Bunun yanında internet kullanıcıları, e-ticaret sistemine de kolay bir şekilde uyum sağlamış durumdalar. Artık sıradan bir internet kullanıcısı dahi ihtiyaçlarını internet üzerinden satın alarak karşılamayı tercih ediyor. Hal böyle olunca bir online satış sitesi sahibi olmamak ve internet üzerinden satış yapmamak firmalar için oldukça büyük bir kayıp demektir. Siz de Softomi ile iletişime geçerek, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi çok daha geniş kitlelere ulaştırmak için online mağaza sahibi olabilirsiniz.

Daha Fazla Gelir

daha-fazla-gelir-softomi

Klasik ticaret anlayışının yanında online ticaret yeniliklere de açık olanlar için ideal bir sistemdir. Birçok avantajı olan bu sistemin en önemli artılarından birisi de, daha fazla gelir elde etmeyi sağlamasıdır. Bu nedenle e-ticaret yapmaya başlamadığınız her gün, müşteri kaybettiğinizi unutmamalı ve en kısa zamanda bir online satış platformu sahibi olmalısınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alan: *

Demomuzu Hemen İnceleyin!

    Call Now ButtonHemen Arayın