0 (212) 212 10 34

Giyim E-Ticaret Sitesi

Giyim, butik veya tekstil sektöründe bir e ticaret sitesi kurmak istiyorsanız bu yazımızı mutlaka okumalısınız. Giyim sektörü Türkiye’nin lokomotif sektörlerinden birisidir. Pek çok irili ufaklı firma bu sektörde faaliyet göstermektedir. Bu kadar rekabetin yüksek olduğu bir sektörde eğer bir markanız yoksa yüksek fiyatla ürün satmak ve ürün bazında yüksek kar elde etmek maalesef pek mümkün değildir. Bu nedenle, sitenizi ve ürünlerinizi mümkün olan en fazla kişiye ulaştırarak satış adedinizi artırmak ve sürümden kazanmak bu sektörün olmazsa olmazıdır. Satış adedinizi artırmak için en önemli yollardan birisi sosyal medyanın doğru bir şekilde kullanılmasıdır. Tabii sitenize gelen ziyaretçilerin nihayetinde alışverişlerini yapacakları yerin hem altyapı özellikleri hem de tasarımı çok önemlidir. Softomi olarak müşterilerimize istedikleri yazılım özelliklerine sahip bir giyim e-ticaret sitesi kurmakla kalmaz aynı zamanda onların hayal ettiği özel konsept tasarım bir online alışveriş sitesini de kurarak e-ticaret sektörüne hızlı bir adım atmalarını ve fark yaratmalarını sağlayabiliriz.

Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

giyim-e-ticaret-sitesi-kurarken-dikkat-edilmesi-gerekenler-nelerdir-softomi Online mağazanızı kurarken sektörünüzün ihtiyaçlarına uygun bir tema ve yazılım seçmelisiniz. Bilindiği üzere giyim ürünlerinin satışını yaparken, pek çok kategori ve bu kategorilere bağlı alt kategoriler ve ürünler bulunmaktadır. Her ürünün farklı renkleri ve bedenleri bulunmaktadır. Sitenizi açarken karar vermeniz gereken konulardan birisini her bir renk için ayrı bir ürün olarak tanımlama yapmak mı, yoksa bir giyim modeli içerisinde o giyim modeline ait tüm renkleri müşterilerinize sunmak mı? Bir de bu renklerin bedenleri olduğunu dikkate alırsak bir modele ait tüm renkler ve tüm numaralar aynı ürün içerisinde görüntülenmiş olacaktır. Bu yöntem, müşterilerinize giyim e-ticaret sitesinde aradıkları ürünü kolayca bulmalarını sağlayacaktır. Ancak diğer taraftan eğer stokunuzdaki ürün çeşidiniz az ise bu yöntem sitenizdeki ürünlerin olduğundan daha az görülmesine sebep olabilecektir. Eğer stokunuzdaki ürün sayısı henüz tüm kategori ve alt kategorileri doldurmak için yeterli değilse, biz müşterilerimize her bir farklı renge sahip giyim ürününü, farklı bir ürün olarak tanımlamalarını tavsiye etmekteyiz. Ve bu farklı renkteki ürünlere beden numaraları girerek müşterilerinizin bu renk ürün için kendilerine uygun bedeni seçmelerini sağlayabilirsiniz.

Filtre Sisteminin Önemi Nedir?

Giyim sektöründe faaliyet gösteren site yazılımlarında filtre sistemi çok önemlidir. Eğer kullanmış olduğunuz  yazılım sadece renge veya modele göre filtreleme yapıyorsa, müşterileriniz aradıkları ürünü bulmak için sitenizde çok uğraşacaklar ve aradıkları ürünü bulamayıp sitenizden çıkabileceklerdir. Böyle bir durum, sitenizin büyüme hızını ciddi anlamda etkileyecektir. Bu tür site yazılımlarının olmazsa olmaz özelliklerinden birisi filtrelemeyi ürünün bedenine göre yapmasıdır. Aynı zamanda stoku biten ürünleri ilgili arama sonuçlarında sayfanın en sonunda göstererek müşterilerinizin öncelikle stoku olan ürünleri görmesini ve hızlı bir şekilde alıma yönelmelerini sağlamalıdır. Giyim ve tekstil sektöründeki e ticaret sitesi referanslarımızı incelemek ve yazılım hakkında bilgi almak sitemizin ana sayfasını ziyaret edebilir, telefonla veya canlı destek sistemimiz üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Demomuzu Hemen İnceleyin!

Call Now ButtonHemen Arayın