0 (212) 212 10 34

Ayakkabı E-Ticaret Sitesi

E-Ticaret Sitesi 

Ayakkabı sektörü maalesef son aylarda pek çok büyük firmanın konkordato ilan etmesi ile zor duruma girmiştir. Satışları ciddi anlamda düşen ve tahsilat sıkıntısı yaşayan sektör için e ticaret sitesi kurarak alternatif satış ve pazarlama kanal yaratmak en hızlı çözümlerin başında gelmektedir. Bu nedenle,  ayakkabı e ticaret sitesi kurmak son zamanların oldukça popüler olan e-ticaret kollarından birisidir. Softomi olarak müşterilerimize istedikleri yazılım özelliklerine sahip bir ayakkabı e-ticaret sitesi kurmakla kalmaz aynı zamanda onların hayal ettiği özel konsept tasarım bir online alışveriş sitesini de kurarak e-ticaret sektörüne hızlı bir adım atmalarını ve fark yaratmalarını sağlayabiliriz.

Nelere Dikkat Etmeliyim?

ayakkabi-eticaret-softomi

 

Ayakkabı sektörüne yönelik olarak bir e ticaret sitesi kurarken sektörünüzün ihtiyaçlarına uygun bir tema ve yazılım seçmelisiniz. Bilindiği üzere ayakkabı satışı yaparken bir ayakkabı modeline ait farklı renkler ve bu renklere ait farklı ayakkabı numaraları bulunmaktadır. Online satış sitesi kurarken karar vermeniz gereken konulardan birisini her bir renk için ayrı bir ürün olarak tanımlama yapmak mı, yoksa bir ayakkabı modeli içerisinde o ayakkabı modeline ait tüm renkleri müşterilerinize sunmak mı? Bir de bu renklerin bedenleri olduğunu dikkate alırsak bir modele ait tüm renkler ve tüm numaralar aynı ürün içerisinde görüntülenebilmiş olacaktır. Bu yöntem, müşterilerinize ayakkabı e-ticaret sitesinde aradıkları ürünü kolayca bulmalarını sağlayacaktır.

Ancak diğer taraftan eğer stoğunuzdaki ürün çeşidiniz az ise bu yöntem sitenizdeki ürünlerin olduğundan daha az görülmesine sebep olabilecektir. Eğer stoğunuzdaki ürün sayısı henüz tüm kategori ve alt kategorileri doldurmak için yeterli değilse, biz müşterilerimize her bir farklı ayakkabı rengini, farklı bir ürün olarak tanımlamalarını tavsiye etmekteyiz. Ve bu farklı renkteki ürünlere beden numaraları girerek müşterilerinizin bu renk ayakkabı için kendilerine uygun ayakkabı bedenini seçmelerini sağlayabilirsiniz.

Filtreleme Sistemi Nasıl Olmalıdır?

Sektörün ihtiyaçlarına uygun yazılım seçilmesi çok önemli olup, bu yazılım içerisinde filtre sistemi çok önemli bir yere sahiptir. Eğer kullanmış olduğunuz yazılımı sadece renge veya modele göre filtreleme yapıyorsa, müşterileriniz aradıkları ürünü bulmak için sitenizde çok uğraşacaklar ve aradıkları ürünü bulamayıp sitenizden çıkabileceklerdir. Böyle bir durum, sitenizin büyüme hızını ciddi anlamda etkileyecektir. Eğer ayakkabı sektöründe faaliyet gösteren bir e ticaret sitesi kuracaksanız, bu sektöre altyapı sunan yazılımlarının olmazsa olmaz özelliklerinden birisi filtrelemeyi ayakkabı numarasına göre yapmasıdır. Aynı zamanda stoku biten ürünleri ilgili arama sonuçlarında sayfanın en sonunda göstererek müşterilerinizin öncelikle stoku olan ürünleri görmesini ve hızlı bir şekilde alıma yönelmelerini sağlamalıdır.

Ayakkabı sektörüne yönelik e ticaret sitesi referanslarımızı incelemek ve yazılım hakkında bilgi almak sitemizin anasayfasını ziyaret edebilir, telefonla veya canlı destek sistemimiz üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Demomuzu Hemen İnceleyin!

Call Now ButtonHemen Arayın