0 (212) 212 10 34

E-Ticaret Sitesi

E-Ticaret Sitesi 

e-ticaret-sitesi-acmadan-once-kendinize-sormanız-gerekenler-softomi

E-Ticaret sitesi kurmak istiyorsanız kendinize öncelikle hangi ürünü satacağınıza ya da ne gibi bir hizmet sunacağınıza karar vermeniz gerekmektedir. Bunun yanında web sitenizde bulunması gereken özelliklere karar vermeniz ve sitenin yönetimini bilmeniz de çok önemlidir. Ayrıca rakiplerinizi iyi tanımalı ve tüm bunları göz önünce bulundurarak kendinize bir satış stratejisi geliştirmelisiniz.

Hem kendi sitenizi bir kullanıcı gözünden sürekli analiz etmeli, hem de rakiplerinizin yaptığı değişiklikleri takip etmelisiniz. Bu değişilik takipleri, hem ürün bazlı, hem site tasarımı bazlı, hem de altyapı bazlı olmalıdır. Rakip online satış mağazası yeni bir kampanya başlatmış ise sizin de bu kampanyaya alternatif bir kampanya başlatmanız ve müşteri portföyünüzün rakip e ticaret sitesinden ürün alma alışkanlığı edinmemesini sağlamak için değişik stratejiler üretmelisiniz.

E Ticaret Sitesi Fiyatları Neye Göre Değişir?

E Ticaret sitesi fiyatları pek çok değişkene bağlı olarak şekillenmektedir. Bu değişkenler, yazılımın içeriği, tasarım özellikleri, hizmet alınan firmanın hizmet kalitesinin sürekliliğine bağlı olan yatırım harcamaları, piyasa koşulları, sunucu özellikleri, güvenlik hizmetleri vs. olarak özetlenebilmektedir. E ticaret sitesi fiyatları konusunda hazırlamış olduğumuz detaylı yazımızı okumak için eticaret sitesi fiyatları konulu makalemizi incelemenizi tavsiye ederiz.

Online mağaza kurma konusunda araştırma yaparken ücretsiz fırsat veya fırsatı kaçırmayın gibi pek çok kişi ve kurumun hazırlamış olduğu web sayfalarını göreceğinizi söyleyebiliriz. Ancak şunu da ifade etmemizde fayda olduğunu düşünüyoruz. Hiçbir ticari işletmenin ücretsiz bir hizmet vermesi, ticaretin mantığı gereği mümkün değildir.  Söz konusu hizmet ancak belli bir gün için veya çok kısıtlı özellikler için sunulmaktadır. Size sunulan bu özellikler online mağazanızda ürün satmak için yetersiz olduğundan dolayı, bir süre sonra yeni modül ve özellikler satın almanız gerekecek ve bu modüllerin ücretlerinin bir hayli yüksek olduğunu göreceksiniz. Bu nedenle, bu yönde yapılan kampanya ve reklamlardan uzak durmanızı şiddetle tavsiye etmekteyiz.

E-Ticaret Sitesi Nasıl Kurulur?

Eğer bireysel bir girişimci iseniz ve yazılım işlerinden biraz anlıyorsanız, pek çok kişi gibi kendi kendinize bir site hazırlamak isteyebilirsiniz. Pek çok kişi bu amaçla internet üzerinden araştırma yaparak edindiği bilgiler doğrultusunda kendi sitelerini kurmaya çalışmaktadır. Bu şekilde başlayan iyi niyetli girişimlerin sonucunda, maalesef genellikle profesyonel bir kurumdan hizmet almaya göre çok daha yüksek maliyetli bir e ticaret sitesi veya tasarımı oturmamış, yazılımsal hataları bulunan, kredi kartı tahsilatlarında sorun yaşanan, SEO optimizasyonu yapılamayan ve dolayısıyla Google’ın önemsemediği bir proje ortaya çıkmaktadır.

Sitenizin ihtiyaçlarınızı karşılaması ve sağlıklı bir şekilde faaliyet göstermesi için e ticaret sitesi yapan firmalar arasında sizin için en doğru firmayı tercih etmelisiniz. Yazılım firması tercihi yaparken, altyapı özellikleri, teknik destek hizmetleri, sunucu güvenliği ve referansları ile görüşmenizi tavsiye etmekteyiz.

Hazır E Ticaret Sitesi Nedir?

Bu terim, yazılım sektöründe iki farklı anlamda kullanılmaktadır. Birinci anlamı, ürünleri içerisinde hazır olan, satışa hazır bir online satış mağazasıdır. Elinde ciddi miktarda stoğu bulunan tedarikçiler bulunmakta olup, bu tedarikçiler ellerinde bulunan ürün stoklarını sizlerle paylaşabilirler. Bu paylaşım XML adını verdiğimiz ürünlerin tüm bilgilerinin içerisinde bulunduğu sistemle yapılmaktadır. Bu işleme dropshipping adı da verilmektedir. Eğer elinizde bir stoğunuz yoksa ve farklı bir firmanın stoğunu kullanarak ticaret yapmaya başlamayı düşünüyorsanız bu yöntem sizin için en doğru tercih olacaktır. Tedarikçinin sitesinden sizin sitenize  aktarılan ürünlerin satışını yaparken diğer taraftan, eğer zaman içerisinde edinebilirseniz, kendi ürünlerinizi de sitenize ekleyebilir ve bu ürünlerin de satışını rahatlıkla yapabilirsiniz. Böylelikle, zaman içerisinde kendi ürünlerinizi artırarak sitenizden sadece kendi ürünlerinizi satmaya başlayabilirsiniz.

Bu terimin ikinci anlamı ise altyapısı itibariyle hazırlanmış olan, sizin sadece paket seçimi ve şablon seçimi yaparak sahip olabileceğiniz e ticaret sitesidir. Bu şekilde hazırlanan sitelerin içerisinde ürün bulunmaz. Siz kendi ürünlerinizi ekleyerek hızlı bir şekilde satış yapmaya başlayabilirsiniz.

Dropshipping iş modeline göre hazırlanan siteler hakkında daha detaylı bilgi almak için hazır e ticaret sitesi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Gerekli Evraklar Nelerdir?

Gerekli evraklar, sitenizi şahıs firması, limited firma veya bireysel olarak işletip işletmeyeceğinize göre değişmektedir. Eğer bir şahıs veya limited firma olarak sitenizi işletecekseniz, firmanıza ait vergi levhası, imza sirküsü, banka hesap bilgileri gibi belgeleri hazırlamanız gerekmektedir. Bu belgeler tahsilat kurumlarına sunularak, sitenizin kredi kartı tahsilatlarına açılması sağlanmaktadır. Ancak bir şahıs veya limited firmanız yok ise, o zaman sizin adınıza tahsilat yapan ve yapılan tahsilat üzerinden sizin adınıza vergi kesintisi yaparak devlete vergi ödeyen tahsilat kurumları ile çalışabilirsiniz. Eğer bu yolu tercih ederseniz, bu tahsilat kurumları ile sözleşme yapmanız yeterli olacaktır. Bu belgeler sitenizin kurulması sonrasında sizlerden talep edilmektedir. Sitenin yapım sürecinde herhangi bir evrak veya belgeye ihtiyaç bulunmamaktadır. Daha detaylı bilgi için e ticaret sitesi kurmak için gerekli evraklar konulu makalemizi okuyabilirsiniz.

E-Ticaret Sitesi Tasarımı Nasıl Olmalı?

web-sitesi-tasarimi-nasil-olmali-softomi

E-ticaret sitesi kurmadan önce nasıl bir site hayal ettiğinizi belirleyin. Eğer hazır şablonlar ihtiyacınızı karşılıyorsa bu site kurma maliyetinizi yarı yarıya düşürecektir diyebiliriz. Çünkü konsept bir tasarım yaptırmak yaklaşık 3-4 haftayı bulabilmekte ve maliyet olarak paket maliyetlerinden daha fazla bir bütçe ayırmanızı gerektirebilecektir. Diğer taraftan hazır şablonlardan birini tercih etmeniz durumunda belirlenen alanlar içerisinde değişiklik yapabileceğinizi unutmayınız.

Pazarlama Nasıl Yapılmalıdır?

e-ticaret-sitesi-pazarlamasi-nasil-yapilmalidir-softomi

Online Dünya için önemli bir konu da satış stratejisidir. Bu işe girdiğinizde mutlaka bir pazarlama stratejiniz bulunmalıdır. Hem online hem de offline dünyada reklam için bu oldukça önemlidir. Bunun yanında içerik yönetimi ve SEO çalışmaları ile hedeflediğiniz kitleye ulaşabileceğinizi unutmamalısınız.

Yine bunun yanında stok yönetimini nasıl yapacağınız da oldukça önemlidir. Eğer ürünlerinizin satışını tek bir yerden yapmıyorsanız, stok yönetimi sizin için oldukça zor olacaktır. Bu nedenle mutlaka stok yazılımları kullanmalısınız. Bunun yanında verilerinizi sık sık güncellemelisiniz. Ancak ürünlerinizin satışını tek bir mağazadan ya da tek bir yerden yapıyorsanız, stok yönetimi konusunda işiniz oldukça kolay olacaktır.

Müşteri İlişkileri Nasıl Geliştirilir?

e-ticaret-sitesi-musteri-iliskileri-nasil-gelisir-softomi

Diğer bir konu ise müşterileriniz ile olan ilişkilerinizi nasıl geliştirebileceğiniz konusudur.

Bunu oldukça iyi planlamalısınız. Müşteriler satış öncesinde, sırasında ve sonrasında yaşadıkları sorunları size bildirebilmelidir. Bunun için geri bildirime her zaman açık olmalısınız. Olumsuz bir müşteri bildirimi, sizin hatalarınızı görmenizi sağlamanız için mükemmel bir fırsattır. Olumsuz geri bildirimlere direnç göstermek yerine onları dikkate alıp bunu gelişim süreciniz için kullanmalısınız.  Ayrıca müşterilerinize, satış deneyimlerine dair mailing gönderimleri de yapabilirsiniz. Tüm bunların yanında müşteri ilişkilerinizi geliştirmek için, bir sosyal medya uzmanından destek de alabilirsiniz.

E-ticaret sitesi kurmak ve işletmek hakkında daha detaylı bilgi almak için Softomi’un yazılım danışmanlarına hemen ulaşabilir ve hayalinizdeki online satış mağazasına hemen sahip olabilirsiniz.

E ticaret sitesi, paketleri, kurulum süreci, pazarlama aktiviteleri, yazılım özellikleri ve diğer konular hakkında bilgi almak için hemen bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Demomuzu Hemen İnceleyin!

    [recaptcha]

    Call Now ButtonHemen Arayın