0 (212) 212 10 34

Blog

E-Ticaret Sitesi Tasarımı

eticaretsitesitasarimi

E-ticaret ya da en anlaşılabilir şekilde elektronik ticaret, günümüzde hayatımızın bir parçası haline gelmiş durumdadır. Ürün ve hizmetlerin çok daha hızlı bir şekilde kullanıcılara ulaştırılmasını sağlayan bu sistemin firmalar açısından pek çok avantajı bulunuyor. Ancak bu avantajlardan tam olarak yararlanılabilmesi için site tasarımında bazı özelliklerin bulunması gerekiyor. Profesyonel ve kullanışlı bir online mağaza tasarımı için, Softomi’un danışmanlık hizmetinden faydalanabilirsiniz. Bu sayede tamamen kullanıcı dostu tasarımlar ile kullanıcılarınıza hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Peki, kaliteli bir e-satış mağazası tasarımında bulunması gereken özellikler hangileridir?

İşlevsellik ve Kolay Kullanım

Bir e-ticaret sitesi tasarımında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, sitede satacağınız ürünlerdir. Ancak bu ürünleri satarken kullanıcıların dikkatini dağıtmamalı ve onları kolayca ürüne yönlendirmelisiniz. Bunun için navigasyon öğelerini de kullanarak müşteriyi aradığı ürüne ulaştırabilirsiniz. Bu sayede kullanıcını kolay bir alışveriş deneyimi yaşar ve potansiyel müşteri sayınız artar.

Bunun yanında müşterilerin aradığı ürüne ulaşabilmesi için düzgün bir ürün hiyerarşisi ve kategori yönetimi kurulmalıdır. Softomi’un kullanıcı dostu olarak tasarladığı e-ticaret paketleri, sizin için oldukça avantajlı bir seçenek olacaktır.

Yine müşteriler, site üzerinden yaptıkları alışverişin ödemesi sırasında alım yapmaktan vazgeçebiliyorlar. Bunun en önemli nedeni ise alışveriş sürecinin uzamasıdır. Bu yüzden ödeme süreci kısaltılmalı ve müşteriler hızlı bir şekilde ödeme sayfasına yönlendirilmelidir. Yine müşterilerin bilgilerinin ve ödemelerinin güvende olduğunu sitenizde mutlaka belirtmelisiniz.

Sade ve Güven Veren Tasarım

sade-ve-guven-veren-tasarim-softomi

Online satış mağazanız için kullanılacak olan tasarım, kullanıcının dikkatini dağıtmamalıdır. Bu nedenle sade, kullanışlı ve güven verici tasarımlar tercih edilmelidir. Çok fazla görsel ve renk kullanılan tasarımlar, kullanıcıları odak noktasından uzaklaştırır. Online mağazacılıkta en önemli nokta, kullanıcının alışveriş işlemini tamamlamasıdır. Sonuç olarak, eticaret sitesi tasarımı yaparken kullanıcı dostu özelliklere sahip tasarımlar tercih edilmeli, basitlik ve sadelikten yana tercihler yapılmalıdır.

Tasarımın Maliyetler Üzerindeki Etkisi

Altyapı özellikleri fiyatlamanın önemli bir parçasını oluştururken, diğer önemli unsur ise sitenizin tasarımıdır. Eğer her şeyi ile sıfırdan bir online satış mağazası tasarımına (özel tasarım) sahip olmak istiyorsanız, bu süreç istediğiniz tasarımın özelliklerine de bağlı olarak 2 ayı bulabilmektedir. Bu da oldukça yüksek bir fiyat artışı demektir. Online satış mağazanızın fiyatlarını makul seviyelerde tutmak için beğendiğiniz temalardan birini sitenizde kullanılmak üzere tercih edebilirsiniz. Böylelikle online satış platformunun fiyatının çok daha düşük bir maliyetle hazır olmasını sağlayabilirsiniz.

Yine fiyat üzerindeki diğer bir unsur ise kullanmak istediğiniz altyapı özelliklerinin hazır paketlerden biri olarak size sunulması veya istediğiniz özelliklerin sizin için bir araya getirilip getirilmediğine bağlı olarak değişmektedir. Sitenizin altyapı özelliklerini tek tek seçmektense, hazırlanmış olan paketlerden birini tercih etmeniz yine maliyetlerinizi ciddi anlamda düşürecektir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alan: *

Demomuzu Hemen İnceleyin!

    Call Now ButtonHemen Arayın