0 (212) 212 10 34

Blog

E-Ticaret Sitesi Kurmak İstiyorum

E-Ticaret Sitesi Kurmak İstiyorum

Her gün pek çok girişimci online mağaza açmak istiyorum diyerek firmamızla iletişime geçmektedir. Halihazırda bir online satış sitesi sahibi olan veya daha önce bir site işletmiş bir girişimci ile online satış sitesini ilk defa işletecek olan bir girişimcinin sorduğu sorular ve aradığı özellikler birbirinden çok farklıdır. Bu yazımızda ilk defa alışveriş sitesi kurmak istiyorum diyen ve bu konuda araştırma yapan yeni girişimcilerin e ticaret sitesi kurmak istiyorum, maliyeti ne kadar, gerekli evraklar nelerdir, neler yapmalıyım, süreçler nelerdir, nelere dikkat etmeliyim gibi sorularına cevap vermek istiyoruz.

Site Kurma Maliyeti Yaklaşık Ne Kadardır?

Site kurmak isteyen kişilerin sorduğu soruların başında e ticaret sitesi kurmak maliyeti ne kadardır sorusu gelmektedir. Bu soruya, yazılım firmalarının verdiği cevap genellikle şu şekilde (sorular sormak şeklinde) olmaktadır. Hangi sektörde faaliyet gösteriyorsunuz? Hangi yazılım özelliklerine ihtiyacınız var? Özel konsept tasarım bir çalışma mı istiyorsunuz, hazır e-ticaret sitesi mi istiyorsunuz? Site kurmak isteyen girişimcilerden bu soruların cevapları alınarak müşterinin ihtiyaçlarına uygun bir altyapı ve site tasarımı için fiyatlama önerilmektedir. E ticaret sitesi kurma maliyeti sektördeki firmalar arasında oldukça değişkendir. Benzer özellikler sunan yazılım firmalarının farklı fiyatlar ile bu online satış altyapılarını sunduğunu yaptığınız araştırmalar sırasında görüyor olacaksınız.

Yazılım firmaları site fiyatları konusunda farklı fiyat politikaları uygulamaktadırlar. Online satış sitesi kurmak kaç para şeklinde genel bir sorunun maalesef net bir cevabı bulunmamaktadır. Fiyat aralığı 500 TL ila 100 bin TL gibi geniş bir fiyat bandında değişmektedir. Sektörün durumuna ve pek çok parametreye göre değişen e ticaret sitesi fiyatları konularında detaylı makalemizi inceleyebilirsiniz.

Online satış sitesinin kurulum maliyetlerinin önemli bir kısmını da hazırlanacak olan site tasarımı oluşturacaktır. Eğer ilk defa bir e-satış sitesi sahibi olacaksanız, sitenizin tasarımının ne çok iddialı, ne de çok basit olması yönünde bir strateji ile ilerlemenizi önermekteyiz. Çünkü çok iddialı bir tasarımın fiyatı 10 bin TL’lere yaklaşmaktadır ve ilk defa site sahibi olacak olan bir girişimcinin, yüksek kuruluş maliyetleri ile bu yolculuğa başlamasını önermemekteyiz. Girişimcilerin mevcut bütçelerini en doğru şekilde planlayarak, doğru zamanda harcamaları çok önemlidir.

Gerekli Evraklar Nelerdir?

Online satış sitesinin kurulum maliyeti konusunda yaklaşık olarak fikir edinen yeni girişimcilerin en çok sorduğu ikinci soru ise site kurmak için gerekli evraklar nelerdir sorusudur. Aslında bir online satış sitesi sahibi olmak ve onu işletmek için sadece birkaç belgeye ihtiyaç duyulmaktadır. Bu belgeler, vergi levhası, imza sirküsü vb. basit ve her esnafın elinde hazır olarak bulundurduğu belgelerdir. Etbis kayıt işlemleri ve online mağaza kurmak için gerekenler hakkında daha detaylı bilgileri eticaret sitesi kurmak için gerekenler konulu makalemizden okuyabilirsiniz.

Online alışveriş sitesi kurmak istiyorum diyorsanız, bu yolculuğa başlamak için en doğru yazılım firmasını seçmeniz gerektiğini tekrar hatırlatmak isteriz.

E ticaret sitesi yapan firmalar arasında Softomi, gelişmiş eticaret altyapı özellikleri ve müşteri memnuniyetine verdiği önem nedeniyle, sektörde yer alan pek çok eticaret yazılım firmasından bir adım önde olmayı kendisine misyon edinmiştir. Gelişmiş özelliklere sahip, %100 responsive mobil uyumlu Softomi E-Ticaret Paketleri ve özelliklerini inceleyerek firmanıza en uygun yazımını kolaylıkla seçebilirsiniz.

Siz de eticaret sitesi kurmak istiyorum diyorsanız, adım adım site sahibi olma konusundaki bilgileri inceleyebilir ve sorularınız için yazılım danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

E-ticaret demo talebinde bulunarak gelişmiş altyapımızı inceleyebilir veya 0212 212 10 34 numaralı telefondan Softomi e ticaret danışmanlarına ulaşabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alan: *

Demomuzu Hemen İnceleyin!

    Call Now ButtonHemen Arayın