0 (212) 212 10 34

Blog

E-Ticaret Sitesi Açmadan Önce Sormanız Gereken 4 Soru

eticaretsitesiacmadanonce

E-ticaret, sağladığı birçok avantaj ile offline mağaza açmaktan çok daha popüler bir hale gelmiştir. Ancak bir e-ticaret sitesi kurmadan önce kendinize sormanız gereken birkaç soru bulunmaktadır. Bunların en başında ne kadar satış hedeflediğiniz gelmektedir. Yine bunun yanında nasıl bir web sitesi tasarımı istediğinizi ve site yönetiminizi nasıl yapacağınız konularını da düşünmelisiniz. Ayrıca rakiplerinizin analizini yapmalı ve onları iyice tanımalısınız ki rekabet ortamında bir farkınız olsun.

Nasıl Bir Web Sitesi Tasarımı Hayal Ediyorsunuz?

Online satış sitesi açmadan önce kendinize sormanız gereken en önemli sorulardan birisi, nasıl bir web sitesi hayal ettiğinizdir. Bunun için web sitesi tasarlayan firmalar ile çalışabilirsiniz. Bunun yanında hazır web sitelerini kullanabilirsiniz. Ancak siteniz bir şablon üzerinden çalıştığı için köklü değişiklik yapmak isterseniz, sıkıntı yaşarsanız. Bu nedenle biraz daha fazla para ödeyerek özelleşmiş siteye sahip olabilirsiniz.

Ayrıca hazır şablonlar kullanmazsanız sunucu yönetimi ve sitenizin güncellemelerinden sorumlu bir bilgi işlem elamanına ihtiyacınız olacaktır. Bir de sitenin içerik yönetimini de önemsemelisiniz. Bunun için içerik yönetiminden anlayan ve SEO konusundan bilgili bir editör ile çalışmalısınız.

Nasıl Müşteri Çekeceksiniz?

nasil-musteri-cekeceksiniz-softomi

Online satış sitesi açmak istiyorsanız, nasıl müşteri kazanacağınızı da düşünmelisiniz. Bunun için bütçenizi ve hedef kitlenizi iyi belirlemeli, reklamınızı nasıl yapacağınızı bilmelisiniz. Pazarlama stratejinizi belirlemezseniz, yeni girdiğiniz bu dünyada başarılı olamazsınız. Ayrıca SEO ve içerik yönetimini de göz ardı etmeyin. Eğer iyi bir içerik yönetimi gerçekleştirebilirseniz, müşteri çekebileceğinizi unutmayın.

Müşteri Hizmetlerini Nasıl Yöneteceksiniz?

Bir e-ticaret sitesi olarak müşteri hizmetlerini kesinlikle önemsemelisiniz. Müşterileriniz, satış öncesinde ve sonrasında size ulaşabilmeli. Yaşadığı sorunları danışabilmelidir. Sorunları çözebilmeniz için web sitenizde ve mobil uygulamanızda geliştirmeler olmalıdır. Bu sayede müşterilerinizin yorumlarını istediğinize dair mailing gönderimi yapabilirsiniz. Ayrıca sosyal medya yönetimi için kesinlikle bir uzmandan destek almanız gerekir.

Stok Yönetimini Nasıl Yapacaksınız?

stok-yonetimini-nasil-yapacagiz-softomi

Stok yönetimini doğru yapabilmek, e-ticaret siteleri için en önemli konuların başında gelmektedir. Özellikle satışınızı tek bir mağazadan yapmıyorsanız kesinlikle stok yazılımları kullanmalısınız. Ancak satışınızı tek bir mağazadan yapıyorsanız, stok yönetimiz sizin için çok daha kolay olacaktır. Stoğunuzda gerçek anlamda bulunmayan bir ürünü müşterinize satmış olmak, müşterinizin gözünden bakıldığında güven duyulmayacak bir site olduğu intibasını yaratacaksınız. Müşterinin yapmış olduğu ödemeyi kendisine iade edebilirsiniz ama müşteri reklamlarınızı bir dahaki sefere gördüğünde çok yüksek ihtimalle reklamınıza tıklayarak sitenize gelmeyecektir. Bu nedenle, sitenizde sadece gerçek anlamda elinizde bulunan ürünleri satmalısınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alan: *

Demomuzu Hemen İnceleyin!

    Call Now ButtonHemen Arayın