0 (212) 212 10 34

Blog

E-Ticaret Sitelerinde SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

e-ticaret-sitelerinde-seo-calismasi-nasil-yapilir-softomi

Bir online satış mağazasının arama motorlarında üst sıralarda yer alması, işletmelerin aylık kazancını çok büyük oranda etkilemektedir. Bu nedenle tüm eticaret siteleri, kendilerine arama sonuçlarında iyi bir yer edinmek için büyük yarış içerisindedir. Bu yarışın kazanılması durumunda sanal mağazalar daha çok ziyaret edilmekte ve bunun sonucunda büyük bir kar elde etmektedir. Tüm bu etkenler göz önünde bulundurulduğunda sitelerin Google, Yandex ve diğer arama motorlarının istediği gibi SEO uyumlu şekilde tasarlanmasının ve SEO çalışmaları yapmalarının önemi ortaya çıkmaktadır.

Yazılım Paketleri SEO Uyumlu mudur?

Softomi’un e-ticaret siteleri için hazırladığı paketlerin tamamı SEO uyumludur. Firmamızın partner firmaları ile birlikte yürüttüğü SEO ve Adwords danışmanlık hizmetlerinden faydalanarak kısa bir süre içerisinde Google’da üst sıralara çıkabilirsiniz. Peki, e-ticaret sitesi için SEO çalışması nasıl yapılmalı?

SEO Optimizasyonu Nasıl Yapılmalı?

e-ticaret-sitelerinde-seo-optimizasyonu-nasil-yapilmali-softomi

SEO (Search Engine Optimisation) arama motoru optimizasyonu anlamında kullanılan bir kısaltmadır. Doğru yapılan bir arama motoru optimizasyonu, siteleri Google ve Yandex gibi arama motorlarında üst sıralara çıkarır. Ancak bir online satış sitesinin arama motorlarının gözünde başarılı olabilmesi için bazı çalışmalar yapılmalıdır. Bu çalışmaları şöyle sıralayabiliriz:

 • Siteniz henüz tasarım aşamasındayken piyasada geniş çaplı bir araştırma yapılmalıdır. Bu araştırma sonuçlarına bakılarak sitenin semantik çekirdeği de dikkate alınarak bir plan yapılmalı ve site içi unsurlar buna göre oluşturulmalıdır.
 • SEO çalışması yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlardan birisi de site içeriklerinin özgünlüğüdür. Tüm arama motorları kopya içerikler ile savaşmakta ve bunu yapan siteleri cezalandırmaktadır. Bu nedenle bu durumu dikkate alarak, sitenin bir kısmının özgün içerikler içermesine dikkat etmelisiniz.
 • Site içi SEO çalışmasında dikkat edilecek bir diğer nokta ise site içi navigasyon işlemidir. Site içi dolaşım, hem kullanıcılar hem de arama motoru botları için uygun duruma getirilmelidir. Bu sebeple site içi kategorileri oluşturulurken iyi bir iyi bir şekilde planlaması yapılmalıdır.
 • SEO açısından online satış mağazaları için yapılabilecekler arasında SSL’de yer almaktadır. Bu faktör, son dönemlerde özellikle Google tarafından oldukça önemsenmektedir. Ancak ilerleyen dönemlerde SSL’in öneminin arttırılacağı, yetkililer tarafından da doğrulanmıştır.

Siz de arama motorlarında üst sıralara çıkabileceğiniz, SEO uyumlu bir e-ticaret sitesi sahibi olmak için İstanbul Sof’tun kaliteli hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alan: *

Demomuzu Hemen İnceleyin!

  ×

  Softomi'ye Hoş Geldiniz.

  Pazaryeri yazılımı hakkında bilgi almak için bize hemen ulaşabilirsiniz.

  × Sorunuz mu var?