0 (212) 212 10 34

Blog

E-Ticaret Ödeme Yöntemleri

E-Ticaret Ödeme Yöntemleri

E-ticaret siteleri, internet üzerinden güvenli ve hızlı alışveriş yapılması ya da hizmet alınmasını sağlayan web siteleridir. Bu siteler için tasarım ve SEO çalışmaları kadar önemli can alıcı noktalardan birisi de ödeme yöntemleridir. Çünkü kullanıcıların tercih ettiği ödeme yöntemleri ve alışveriş yapmayı düşündükleri siteye güven duyması oldukça önemli bir konudur. Bu nedenle Softomi’un e-ticaret paketleri arasından tercih yaparak, web sitenizin kısa süre içerisinde hazırlanmasını ve ödeme yöntemi entegrasyonunuzun yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Online satış siteleri için uygulanabilecek birçok ödeme yöntemi bulunmaktadır. Ancak bunlar arasında en çok tercih edilenleri; kredi kartı ile ödeme, havale/EFT ile ödeme ve kapıda ödeme gibi yöntemlerdir.

Kredi Kartı ile Ödeme

Sanal mağazalar için ödeme yöntemleri arasında en çok tercih edileni, kredi kartı ile ödemedir. Bu yöntem online satış mağazalarının olmazsa olmazdır. Alıcı, alışverişi bitirmek için ödeme sırasında kredi kartı bilgilerini girer. Böylece online satış mağazasının sahibi için en temel sorunlardan birisi olan ödeme alımı kısa sürece içerisinde gerçekleşmiş olur. E-ticaret paketleri  içerisinde yer alan ödeme yöntemi tercihleri arasından kredi kartı ile ödemeyi tercih ederek, ödeme alma probleminizi aşabilirsiniz.

Kredi kartı ile ödeme için iki seçenek bulunmaktadır. Bunlar, tek tek bankaların poslarını almak ya da bankalar ile anlaşmalı online ödeme alma sistemlerini kullanmaktır. Bankaların tek tek poslarını almak oldukça zahmetli bir iştir. Ancak yüksek satış hacmine sahip satış siteleri için uzun vadede daha karlı bir yöntemdir. Bunun yanında online ödeme sistemleri ise tüm bankalardan kısa sürede ödeme alma imkânı sunar. Bu yöntem düşük satış hacmine sahip satış siteleri için oldukça avantajlıdır.

Havale/EFT ile Ödeme

E-ticaret yazılımı içerisinde tercih edebileceğiniz ödeme yöntemleri arasında, havale/EFT ile ödeme de yer alır. Havale ile ödeme yapıldığında para hesabınızda görüntülenir. Ancak EFT ile ödemede, ödeme yapan kişi havale ile ödemeye göre daha yükse ücret öder. Bunun yanında para mesai saatleri içerisinde hesabınıza aktarılır.

Kapıda Ödeme

Bu yöntem, artık pek çok kullanıcı tarafından aranan bir yöntemdir. Güven konusunda sıkıntı yaşanan bu yöntem, kredi kartı olmayan ya da banka hesabı bulunmayanlar için ideal bir ödeme yöntemidir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alan: *

Demomuzu Hemen İnceleyin!

    [recaptcha]

    Call Now ButtonHemen Arayın