0 (212) 212 10 34

Blog

E-Ticaret Nedir?

E-Ticaret Nedir?

Günümüzde internet, teknolojide yaşanan hızlı gelişmeler ile beraber hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Artık gideceğimiz bir konserin biletini ya da beğendiğimiz bir ayakkabıya kadar hemen hemen her şeyi, internet üzerinden satın almaya başladık. Son dönemlere gerçekleşen bu teknoloji devrimi, sadece günlük yaşantımızı etkilemekle kalmadı, aynı zamanda ticaret ve iş yaşamında da büyük değişimlere neden oldu. İnternet ortamında yaşanan bu değişimler, ekonomi ile ilgili tüm alanları etkiledi ve e-ticaret kavramını ortaya çıkardı.

E-ticaretin daha kapsamlı bir tanımını yapmamız gerekirse, internet gibi bilişim ağları üzerinden yapılan tüm para, bilgi ve hizmet gibi ekonomik değerlerin değişim süreci olarak tanımlanabilir. Ekonominin bir değişim mekanizması olduğunu düşünürsek, bu değişimin online olarak bilişim ağları üzerinden, elektronik olarak yapılmasına kısaca eticaret diyebiliriz.

E-ticaretin Amacı Nedir?

Online satış yapmaktaki en önemli amaç, ürünün ve hizmetin hızlı bir şekilde müşteriye ulaştırılabilmesidir. Ancak bu sistemin en önemli amacı, bu hizmet ya da ürünün kullanıcıyı yormadan kolay ve hızlı bir şekilde alınabilmesidir. Yine bunun yanında satın alma süreçlerinin güvenliğinin sağlanması ve kullanıcı ara yüzlerinin kullanışlı olması da oldukça önemlidir. İşinde uzman bir yazılım firması olan Softomi aynı zamanda danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu sayede sizin için en uygun yazılımı seçmenize yardımcı olur. Ayrıca bunun yanında hızlı şekilde hazırlanan sayfanız için ödeme kanalı entegrasyonunu sağlar, kullanıcılarınız ve sizin için güvenli bir e-ticaret sitesi oluşturur.

Online satış mağazanızın ihtiyaçlarının ve stratejilerinin belirlenmesi için özenli bir çalışma yapılması gerekmektedir. Bu ihtiyaçların arasında; uygun domain seçimi, sunucu, ödeme yöntemleri, ihtiyaçlara tam anlamıyla cevap verebilecek bir online mağaza platformu, kaliteli tasarım ve güvenlik sertifikası yer alır. Softomi, danışmanlık hizmeti dâhilinde bu ihtiyaçların hepsine en uygun çözümü sunmak için hizmetinizdedir.

E-ticaret demo talebinde bulunarak gelişmiş altyapımızı inceleyebilir veya 0212 212 10 34 numaralı telefondan Softomi e ticaret danışmanlarına ulaşabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alan: *

Demomuzu Hemen İnceleyin!

    Call Now ButtonHemen Arayın