0 (212) 212 10 34

Dropshipping Dezavantajlar

Dropshipping ile E-Ticaret Yapmanın Dezavantajları Nelerdir?

 

Dropshipping ile eticaret yapmanın çok sayıda avantajı bulunmakla birlikte bazı dezavantajları ve dropshipping yaparken dikkat edilmesi gereken hususlar da bulunmaktadır. Bu yöntem ile eticarete başlayacak olan firmaların bu dezavantajları da bilmesi ve stratejilerini buna göre belirlemelerinde fayda olacaktır. Bu dezavantajları aşağıdaki gibi özetleyebiliriz;

 
  • XML alının firmanın seçimi. Dropshipping yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlardan biri, iş ortağınız yani ürünleri temin edeceğiniz tedarikçinin kim olacağıdır. Dropshipping tedarikçisi seçimi yaparken, tedarikçi ile görüşmekle birlikte çeşitli şikayet ve forum sitelerinde bu tedarikçi ile yorumları incelemekte fayda bulunmaktadır.
  • Tedarikçinin doğru ürünleri göndermesi ve bu ürünleri zamanında göndermesi önemlidir.
  • Tedarikçinin sipariş edilen ürünü sektörüne ve ürünün gerektirdiği hassasiyetle kargolaması ve bunu takip etmesi önemlidir.
  • Ürün iade ve değişimlerinde tedarikçinin hızı ve yaklaşımı önemlidir.
  • Tedarikçinin sunmuş olduğu ürünün kalite ve fiyatları önemlidir.
  • Tedarikçinin tüm bayilerinin satış, ödeme ve diğer işlemlerini takip ettiği sistemlerinin profesyonel olarak hazırlanmış olması gerekmektedir.
  • Online mağaza sahibi açısından bakıldığında, tedarikçinin stoğunun birden çok bayisi tarafından satılması söz konusu olduğundan, zaman zaman düşük stok adedi bulunan ürünlerde, bir bayi ürün satmış olmakta ancak bu ürün sizin sitenizde görülmeye devam etmektedir. Bu durumda, siz ürünü sattığınızda müşterinize teslim edemeyecek ve para iadesi yapmak durumunda kalacaksınız. Bu da o müşterinin eticaret sitenizle ilgili düşüncelerini olumsuz olarak değiştirebilecektir. Bu risk XML ile çalışılan durumlarda maalesef her zaman bir şekilde bulunmaktadır.
  • Bu riski azaltmak için stok adetlerini hızlı bir şekilde güncelleyen ve bununla ilgili ek tedbirler alan doğru eticaret yazılım firmasını tercih etmelisiniz.
 

Demomuzu Hemen İnceleyin!

Call Now ButtonHemen Arayın