0 (212) 212 10 34

Hazır E-Ticaret Sitesi Avantajları

Hazır E Ticaret Sitesi (Dropshipping) Kurmanın Avantajları Nelerdir?

Bu yazımızda, son günlerin en popüler eticaret yöntemlerinden biri olan  hazır e-ticaret sitesi (dropshipping) avantajları hakkında bilgiler bulabilirsinizDropshipping ile eticaret yapmak, hem dropshippinge konu ürünleri sağlayan tedarikçiler için hem de bu ürünleri kendi eticaret sitelerinde satan online mağaza sahipleri için çok sayıda avantaj sağlamaktadır. Hazır e ticaret sitesi işletmenin avantajlardan bazılarını aşağıdaki gibidir. 
  • Stok alma ve bulundurma maliyeti için ödeme yapmazsınız.
  • Eticarete başlamak için en hızlı yöntemdir. Ürünleri satın alma, fotoğraflarını çekme, fiyatlama, açıklama bilgilerini yazma vs. süreçlerinin tamamı tedarikçi firma tarafından sağlanmış olur.
  • Eticaret sitenizde hem XML ile aldığınız ürünleri hem de kendi ürünlerinizi satabilirsiniz.
  • Ticaret hayatının en büyük risklerinden birisi olan “aldığınız ürünü satamama” riskini taşımazsınız.
  • Satılan ürünler nedeniyle varyantları bozulan ürünler sizin elinizde kalmaz. Genellikle tekstil, ayakkabı vb. gibi beden ve numaraya göre ürün satılan sektörlerde, örneğin XS-S-M-L-XL-XXL gibi bir beden yapısı olan ürün grubunda en çok M ve L beden ürünler satılacaktır ve diğer bedenler elinizde kalabilecektir. Bu bedenlere sahip ürünleri sezon sonuna doğru indirim kampanyaları yaparak satmak durumunda kalırsınız. Ancak dropshipping modelinde, bu risk ve satış sorunu tamamen tedarikçiye aittir.
  • Ürünü kargoya vermek üzere hazırlama işlemi ve kargo organizasyonu işlemi pek çok dropshipping firmasında tedarikçi tarafından yapılmaktadır. Bazı firmalar ise ürünü hazır e ticaret sitesi sahibine göndermektedir.
  • Kargo ücretlerinin düşük maliyetli olması. Tedarikçi firma ürünlerini pek çok bayisi aracılığıyla sattığı ve yüksek gönderi adetleri bulunduğu kargo firmalarından daha iyi fiyatlar alarak bu fiyatları size sunabilecektir. Böylelikle, sizin alabileceğiniz kargo fiyatlarına göre müşterilerinize çok daha uygun kargo fiyatları sunabilirsiniz. Böylelikle satış sırasında toplam fiyatınız daha rekabetçi hale gelerek satış fırsatını artırır.
  • Bir taraftan dropshipping ile ürünlerinizi satarken, diğer taraftan sitenize kendi ürünlerinizi yükleyebilir ve zaman içerisinde sitenizdeki kendinize ait ürün miktarlarını artırabilirsiniz.
  • Diğer taraftan zaman içerisinde siz de işlerinizi büyüterek, XML tedarikçisi yani dropshipping sağlayıcısı olabilirsiniz. Böylelikle ürünlerinizi eş zamanlı olarak farklı eticaret sitelerinde satma imkanı bulursunuz.

Hazır E-Ticaret Sitesi Fiyatları ve Paketleri

Hazır e ticaret sitesi fiyatları kullanmış olduğunuz yazılımın altyapı özelliklerine göre değişmektedir. Hazır online satış sitesi kullanımında optimum fayda sağlamak için firmamızın hazırlamış olduğu e ticaret paketleri arasında “Profesyonel Paketi” kullanmanızı önermekteyiz. Bu paketimize ilave olarak seçeceğiniz tedarikçi ile siteniz arasında XML entegrasyon yazılımı geliştirilmesi gerekmektedir.

Hazır e ticaret sitesi paketleri hakkında daha detaylı bilgi için yazılım danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Demomuzu Hemen İnceleyin!

  ×

  Softomi'ye Hoş Geldiniz.

  Pazaryeri yazılımı hakkında bilgi almak için bize hemen ulaşabilirsiniz.

  × Sorunuz mu var?